دسته‌ها
اخبار

هلیوم 3.6 میلیون دلار برای پیشبرد فناوری سلامت روان جمع آوری می کند


سلامت روان تقریباً در هر صنعت به موضوعی تبدیل شده است. استرس، ضربه، بی خوابی و شرایط دیگر می تواند به شدت بر نحوه عملکرد مغز افراد تأثیر بگذارد. به ،وان کارآفرین، اغلب به ما گفته می شود که به دنبال آن باشیم نشانه های فرسودگی شغلی و استرس در کارمندان و خودمان.

برای راه‌حل‌های سلامت روان، کمک معمولاً به شکل درمان، دارو یا تغییر سبک زندگی ارائه می‌شود. اما در سال‌های اخیر، گزینه‌های جدیدی از منابع شگفت‌انگیز – بازخورد بیومتریک و واقعیت مجازی – وجود داشته است.

فناوری دست می دهد

وقتی مردم سعی می کنند دلایلی برای شیوع اضطراب، PTSD و افسردگی در جامعه مدرن بیابند، فناوری ممکن است نزدیک به اوج باشد. و از برخی جهات، درست است. استفاده بیش از حد از رسانه‌های اجتماعی و ساعت‌ها استفاده روزانه از صفحه نمایش می‌تواند آسیب‌های رو، داشته باشد، مخصوصا برای نوجوانان. اگر هر روز ساعت‌ها را جلوی کامپیوتر می‌گذر،د تا کارتان را انجام دهید، می‌د،د که چقدر از نظر ذهنی آن را خسته می‌کند.

نتیجه ای که می توان به آن رسید این است که استفاده از فناوری بیشتر برای ارتقای سلامت روان ایده ای مضحک است. اما برخی از کارآفرینان و نوآوران برای انجام این کار با موسسات پزشکی شریک شده اند. با استفاده از علم و داده ها، برخی از این فناوری های درم، بسیار موثر بوده اند.

یکی از این همکاری ها بین هلیوم و کلینیک مایو در فوریه 2023، Healium اعلام کرد که در مجموع 3.6 میلیون دلار سرمایه گذاری در سهام خصوصی به دست خواهد آورد. علاوه بر این، اعلام شد که آنها با کلینیک مایو در قرارداد مجوز دانش همکاری داشته اند. از طریق این ترتیب، کلینیک مایو موافقت کرده است تا کارشناسان خود را برای توسعه بیشتر عملکردهای تن، اندام و سلامت روان هلیوم قرض دهد.

فناوری سلامت روان به افراد کمک می کند

هلیوم، که یک ،ب و کار متعلق به ،ن میسوری است، به ،وان یک شرکت بیوفیدبک واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده توصیف می شود. به زبان ساده، یک واقعیت مجازی تحت تأثیر بیومتریک و هوش مصنوعی کاربر ایجاد می کند. فقط نشان می دهد که می توان از هوش مصنوعی برای بیش از آن استفاده کرد تولید مقالات ترم دانشگاهی.

برای مثال، فردی که سعی می‌کند از مک،سم‌های مق، با استرس مانند مدیتیشن استفاده کند، ممکن است با این که آیا تلاش‌هایش مؤثر بوده یا نه، مشکل داشته باشد. هلیوم می‌تواند با استفاده از داده‌های ساعت‌های هوشمند یا سایر ردیاب‌های تن، اندام، نمایشی بصری از سطح استرس فرد ایجاد کند. به این ترتیب، فرد می تواند در زمان واقعی ببیند که آیا تکنیک مدیتیشن او موثر است یا خیر.

مدیر عامل هلیوم سارا هیل و دکتر جف تارنت این فناوری را در سال 2016 توسعه دادند. هیل که قبلاً پخش کننده تلویزیون بود، می خواست راهی برای نفی تصاویر آسیب رسان احساسی که در کارش مشاهده می کرد ایجاد کند.

هیل می‌گوید: «تصاویر رسانه‌ای می‌توانند آسیب‌رسان باشند، اما زم، که به‌طور متفاوتی به چیزی آرامش‌بخش تبدیل شوند، می‌توانند التیام پیدا کنند.» “اینها مک،سم های مق، ای قدرتمند، بدون دارو و قابل حمل برای این اورژانس سلامت روان هستند که به سرعت پاسخ استرس را قطع می کنند.”

این شرکت همچنین یک محصول خواب به نام اسلیپیوم دارد که راهی بدون دارو برای کاهش سرعت سیستم عصبی قبل از به خواب رفتن است. به جای تماشای یا گوش دادن به یک داستان قبل از خواب در تلفن خود، در واقع در عینک خود در داخل داستان هستید. عینک های واقعیت مجازی اکنون مجهز به فیلترهای نور آبی هستند.

سلامت روان برای تجارت خوب است

پیشرفت های فناوری در سلامت روان بدیهی است که از دیدگاه کل جهان چیز خوبی است. اما برای کارآفرینان و صاحبان ،ب‌وکار، این برای رفاه کارمندان و برای درآمد شما نیز خوب است.

بی خوابی و کم خوابی به تنهایی می تواند گران تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. ،ن زده می شود که در ایالات متحده بیش از 400 میلیارد دلار هر ساله به دلیل کم خوابی کارگران از دست می رود.

استرس و فرسودگی شغلی در کارگران شما می تواند منجر به جابجایی زیاد، بهره وری پایین و خطاهای بیشتر شود. حتی اگر شغل آنها دلیل اصلی استرس آنها نباشد، احتمالاً تأثیرات آن در محل کار قابل توجه است. اگر فناوری کمک های سلامت روان را ارزان تر و راحت تر در دسترس قرار دهد، برای همه یک برد-برد خواهد بود.

بنابراین از آنجایی که فناوری سلامت روان در دسترس تر و موثرتر می شود، کارآفرینان باید به آن توجه کنند. برخی ممکن است بخواهند محصولات خود را توسعه دهند یا به سادگی از ابزارهای جدید برای کاهش استرس محل کار استفاده کنند. هر کدام را که ترجیح می دهید، پیشرفت های فناوری در زمینه سلامت روان می تواند تأثیر زیادی بر تجارت شما داشته باشد.

اعتبار تصویر ویژه: بردلی هوک. Pexels; با تشکر!

برد اندرسون

برد اندرسون

سردبیر در ReadWrite

براد سردبیری است که بر محتوای ارائه شده در ReadWrite.com نظارت می کند. او قبلاً به ،وان ویراستار در PayPal و Crunchbase کار می کرد. می تو،د با او در برد در readwrite.com تماس بگیرید.


منبع: https://readwrite.com/mental-wellness-technology/