دسته‌ها
اخبار

نقشه های کربن به صنایع غذایی کمک می کند تا تأثیرات آب و هوایی خود را کاهش دهند • TechCrunch


ملاقات نقشه های کربن، یک استارت آپ جدید فرانسوی که تنها چند هفته پس از آغاز به کار خود، 4.3 میلیون دلار (4 میلیون یورو) جمع آوری کرد. این شرکت در حال ساخت یک پلتفرم نرم افزاری به ،وان یک سرویس برای صنایع غذایی است تا بتوانند اثرات زیست محیطی هر یک از محصولات خود را در خط تولید خود ردیابی کنند. این پلتفرم می تواند به ،وان مبنایی برای رتبه بندی اکو استفاده شود.

در حالی که تعداد زیادی استارتاپ حسابداری کربن مانند Greenly وجود دارد، جارو ،، پرسفون ها و حوزه آبخیزCarbon Maps یک رقیب دقیق نیست زیرا انتشار کربن یک شرکت را به طور کلی مح،ه نمی کند. همچنین به طور انحصاری بر انتشار کربن تمرکز نمی کند. Carbon Maps بر صنایع غذایی تمرکز می کند و اثرات زیست محیطی محصولات را ارزیابی می کند – نه شرکت ها.

این شرکت که توسط پاتریک اسداغی، ژرمی واینستین و استل هوین تأسیس شد، موفق شد یک دور بذر را با بریگا و سامایپاتا — این دو شرکت VC قبلاً در استارت آپ قبلی اسدقی سرمایه گذاری کرده بودند، فودچری.

FoodChéri یک شرکت تحویل غذای کامل است که وعده های غذایی خود را طراحی می کند و آنها را مستقیماً به مشتریان نهایی با تمرکز مهم بر روی غذای سالم می فروشد. همچنین عمل می کند فصل، یک شرکت خواهر برای تحویل دسته ای. این استارتاپ چند سال پیش توسط Sodexo ،یداری شد.

اسدقی به من گفت: «روزی که رفتم، دوباره شروع به کار روی پروژه های غذایی و بهداشتی کردم. من می‌خواستم تأثیر بگذارم، بنابراین شروع به حرکت در زنجیره تأمین و نگاه ، به کشاورزی کردم.»

و خبر خوب این است که اسدقی تنها ،ی نیست که به زنجیره تامین صنایع غذایی نگاه می کند. در فرانسه، برخی از شرکت ها شروع به کار ،د یک امتیاز زیست محیطی با یک آژانس ،تی (ADEME) که بر پروژه نظارت دارد. این یک ارزیابی چرخه زندگی است که منجر به رتبه بندی حرف از A تا E می شود.

در حالی که تعداد کمی از برندها این حروف را روی بر،ب های خود قرار می دهند، احتمال دارد شرکت هایی که رتبه بندی خوبی دارند از امتیاز زیست محیطی به ،وان نقطه فروش در سال های آینده استفاده کنند.

اما این رتبه‌بندی‌ها می‌توانند گسترده‌تر شوند زیرا مقررات هنوز در حال تغییر هستند. اتحادیه اروپا حتی بر روی یک استاندارد کار می کند – استاندارد ردپای محیطی محصول (PEF). سپس کشورهای اروپایی می توانند سیستم های امتیازدهی خود را بر اساس این معیارهای اروپایی ایجاد کنند، به این م،ی که شرکت های مواد غذایی به داده های خوبی در مورد زنجیره تامین خود نیاز خواهند داشت.

اسدقی گفت: “،صر کلیدی در امتیاز زیست محیطی جدیدی که در راه است این است که در یک دسته محصول تفاوت هایی وجود خواهد داشت زیرا مواد تشکیل دهنده و روش های کشاورزی متفاوت است.” این امر تأثیر کربن، و همچنین تنوع زیستی، مصرف آب و رفاه حیوانات را در نظر می گیرد.»

به ،وان مثال، وقتی به گوشت چرخ کرده ، نگاه می کنید، بسیار مهم است که بد،د آیا کشاورزان از سویای برزیل استفاده می کنند یا از علف برای تغذیه ،.

ما نمی‌خواهیم رتبه‌بندی را ایجاد کنیم. ما می خواهیم ابزارهایی را ایجاد کنیم که به مح،ات کمک می کند – نوعی SAP.

تاکنون، Carbon Maps در حال کار با دو شرکت بر روی برنامه‌های آزمایشی است، زیرا برای پوشش دادن هر عمودی در صنایع غذایی به حجم زیادی کار نیاز است. این استارتاپ مدل هایی با حدا،ر معیار ممکن برای مح،ه تاثیر هر معیار ایجاد می کند. از داده های منابع استاندارد شده مانند پروتکل GHG، IPCC، ISO 14040 و 14044 استفاده می کند.

این شرکت برندهای غذایی را هدف قرار می دهد زیرا آنها دستور العمل ها را طراحی می کنند و تامین کنندگان خود را انتخاب می کنند. در نهایت، Carbon Maps امیدوار است که همه در سراسر زنجیره تامین از پلتفرم آن به هر طریقی استفاده کنند.

اسداقی گفت: “اگر در این زنجیره همکاری نداشته باشید، نمی تو،د یک استراتژی واقعی آب و هوایی داشته باشید.”


منبع: https://techcrunch.com/2023/02/19/carbon-maps-helps-the-food-industry-reduce-their-climate-impact/