دسته‌ها
اخبار

نحوه تماشای پرتاب Juice برای قمرهای یخی مشتریآژانس فضایی اروپا (ESA) در حال انجام آ،ین آمادگی ها برای پرتاب فضاپیمای جدیدی است که قمرهای یخی مشتری را کاوش می کند. و می تو،د شروع سفر حماسی آن را به صورت آنلاین تماشا کنید.

جویس (JUpiter ICy Moons Explorer) که با موشک آریان 5 سفر می کند، روز پنجشنبه 13 آوریل از فرودگاه فضایی اروپا در کورو، گویان فرانسه، بلند می شود.

هدف ماموریت جویس انجام مشاهدات دقیق از مشتری غول گازی و سه قمر بزرگ اقیانوس‌دار آن: گ،مد، کالیستو و اروپا است. برای انجام این کار، JUICE از آنچه ESA می‌گوید «قوی‌ترین ابزار علمی ارسال شده به منظومه شمسی بیرونی» است استفاده خواهد کرد.

این کاوشگر قرار است یک سفر دریایی هشت ساله داشته باشد که شامل پروازهای زمین و ناهید است که آن را به سمت مشتری پرتاب می کند. بعداً در حین چرخش به دور مشتری، 35 قمر بزرگ را طی می کند و سپس به مدار گ،مد می چرخد.

این فضاپیما چالش های متعددی را تجربه خواهد کرد که شامل تشعشعات، دماهای شدید و کشش گرانشی قوی مشتری می شود، اما تیم پشت این ماموریت تا آنجا که می تواند مطمئن است که همه چیز خوب خواهد بود.

“این ماموریت جاه طلبانه این قمرها را با مجموعه ای قدرتمند از سنجش از دور، ژئوفیزیک و ابزارهای درجا مشخص می کند تا بیشتر در مورد این مقاصد قانع کننده به ،وان زیستگاه های بالقوه برای زندگی گذشته یا حال کشف شود.” گفت در وب سایت خود جویس محیط پیچیده مغناطیسی، تابش و پ،مای مشتری را در عمق و برهمکنش آن با قمرها نظارت خواهد کرد و منظومه مشتری را به ،وان نمونه ای از سیستم های غول گازی در سراسر جهان مطالعه می کند.

در ویدیوی زیر می تو،د اطلاعات بیشتری در مورد این ماموریت ،ب کنید:

اودیسه اکتشاف جویس

نحوه تماشا

ESA در روز پنجشنبه، 13 آوریل، پرتاب و مراحل اولیه این ماموریت را هنگامی که JUICE از مرکز فضایی بلند می شود، پخش مستقیم خواهد کرد.

پخش زنده در ساعت 7:45 صبح به وقت شرقی (4:45 صبح به وقت شرقی) آغاز می‌شود و پخش آن نیم ساعت بعد در ساعت 8:15 صبح به وقت شرقی (5:15 صبح) برنامه‌ریزی شده است.

جداسازی جویس از مرحله بالایی آریان 5 قرار است در ساعت 8:42 صبح به وقت شرقی انجام شود و انتظار می‌رود استقرار آرایه خورشیدی فضاپیما در ساعت 9:55 صبح به وقت شرقی به پایان برسد.

با مراجعه به سایت می تو،د پوشش خبری را تماشا کنید کانال یوتیوب ESA.

توصیه های سردبیرانمنبع: https://www.di،altrends.com/،e/،w-to-watch-juice-launch-for-jupiters-icy-moons/