دسته‌ها
اخبار

نئاندرتال‌ها با خرچنگ‌های پخته غذا می‌خوردند و کلیشه‌های بدوی را کنار می‌زدند


زمان بازنشستگی کلیشه غارنشینان بدوی و غارنشین از نئاندرتال ها گذشته است. باستان شناسان به شاخه منقرض شده بشریت کمک می کنند تا به حق خود برسد. یک جدید مطالعه منتشر شده در Frontiers in Environmental Archeology این هفته متوجه شد که نئاندرتال ها طعم غذاهای دریایی برشته شده را دارند.

باستان شناسان با مطالعه محتویات یک غار در پرتغال شواهدی از پختن و خوردن ،چنگ توسط نئاندرتال ها در 90000 سال پیش پیدا ،د. این نقطه Gruta de Figueira Brava نام دارد و ابزار سنگی، زغال چوب، صدف و استخوان در آن یافت شده است. محققان بقایای ،چنگ‌های قهوه‌ای بزرگ بالغ را با ال،ای آسیب، ش،تگی و سوختگی پیدا ،د که نشان می‌دهد این حیوانات در منوی غذای نئاندرتال‌ها قرار دارند.

“آنها آنها را در است،های ساحل ص،ه ای مجاور می بردند و حیوانات بالغ با پهنای کاراپاس متوسط ​​16 سانتی متر را هدف قرار می دادند. حیوانات به طور کامل به غار آورده شدند و در آنجا روی زغال سنگ کباب شدند و سپس خوردند.” نویسنده اصلی ماریانا نبایسمؤسسه کاتالان از دیرینه اکولوژی انس، و تکامل اجتماعی در یک مرز، در بی،ه ای در روز دوشنبه گفت.

محققان در غار نئاندرتال در پرتغال، ،چنگ و قطعات انبر را با سوختگی سیاه پیدا ،د.

ماریانا نبایس/کاترین دوپون/ژوآئو زیلهائو

برخی از محققان پیشنهاد کرده اند که اجداد اولیه انسان ممکن است مغز بزرگ خود را با کمکی تکامل داده باشند از رژیم غذایی غنی از حیوانات آبزی. فرانتیرز گفت که کشف ،چنگ های پخته شده در رژیم غذایی نئاندرتال ها “این ایده را که خوردن غذاهای دریایی به مغز انسان های مدرن اولیه مزیت رقابتی می دهد را رد می کند.”

نئاندرتال ها حدود 40000 سال پیش از بین رفتند در حالی که هوموساپین ها – انسان های امروزی – رشد ،د و رشد ،د. به نظر می‌رسد کمبود غذاهای دریایی چیزی نبود که نئاندرتال‌ها را عقب نگه داشته باشد. دانشمندان هنوز در حال بررسی علت انقراض نئاندرتال ها هستند. تغییرات آب و هوایی یا بیماری ها ممکن است نقش داشته باشند.

یافته‌های ،چنگ جدیدترین شواهدی است که نشان می‌دهد نئاندرتال‌ها پیچیده‌تر از آن چیزی هستند که معمولاً به ،وان غارنشینان غرغر می‌کنند. یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که یک جامعه نئاندرتال دارای چنین وضعیتی است از مردی ناشنوا و مجروح نئاندرتال مراقبت می کرد به دوران پیری اش یک مطالعه در سال 2020 نشان داد شواهدی از فناوری فیبر، و یک مطالعه در سال 2021 یک استخوان تراشیده شده هنری.

نبیس گفت: «نتایج ما میخ اضافی را به تابوت این تصور منسوخ اضافه می کند که نئاندرتال ها غارنشینان بدوی بودند که به سختی می توانستند از لاشه های بازی های بزرگ جدا شده زندگی خود را بتراشند.


منبع: https://www.cnet.com/science/neanderthals-dined-on-cooked-،-bucking-primitive-stereotypes/#ftag=CAD590a51e