دسته‌ها
اخبار

مک بوک پرو 14 و 16 (2023): M2 Pro/Max در افق


مک بوک پروهای 14 و 16 اینچی اپل قدرتمندترین لپ‌تاپ‌های آن هستند و از زمان عرضه در اکتبر 2021، نقدهای مثبتی از جمله امتیاز پنج ستاره و جایزه انتخاب ویراستاران دریافت کرده‌اند. اما هیچ چیز خوب برای همیشه دوام نمی‌آورد و صحبت‌ها شروع به تبدیل به آنچه در آینده می‌کنند شده است.

بنابراین، چه انتظاری از نسل بعدی لپ تاپ های مک بوک پرو 14 و 16 داریم؟ تراشه های جدید M2 Pro و M2 Max آنها چقدر قدرتمند خواهند بود؟ آیا آنها طرح جدیدی دریافت خواهند کرد؟ در مورد نمایشگرهای مینی ال ای دی آنها چطور؟

ما شایعات را برای آ،ین شایعات در مورد آنچه اپل می تواند انجام دهد جست و جو کرده ایم. در اینجا هر آنچه در مورد مک بوک پرو 14 و 16 می د،م آورده شده است.

قیمت و تاریخ عرضه

مک بوک پرو 2021 با درب باز روی میز سفید.

به نظر می رسد در مورد زمان عرضه مک بوک پرو 14 و 16 بعدی سردرگمی وجود دارد، اما با گذشت زمان، تصویر واضح تر می شود.

ادعاهایی وجود داشت مبنی بر اینکه اپل مدل های جدید مک بوک پرو 14 و 16 اینچی را قبل از پایان سال 2022 عرضه خواهد کرد. با این حال، این ایده به چند دلیل کمی دور از ذهن به نظر می رسید.

برای یک چیز، اپل فقط لپ‌تاپ‌های مک‌بوک پرو 14 و 16 خود را در اکتبر 2021 به‌روزرس، کرد. به ندرت پیش می‌آید که این شرکت به‌روزرس،‌های سالانه دستگاه‌های رده بالای خود را ارائه کند – هر چه باشد، اینها مدل‌هایی هستند که شرکت بیشترین پول را برای آنها می‌ریزد. از نظر تحقیق و توسعه، بنابراین می‌خواهد بازدهی خوبی از تمام این هزینه‌ها دریافت کند.

و یک دلیل دیگر وجود دارد: مشکلات زنجیره تامین جه، در حال انجام، پیش بینی تاریخ انتشار 2022 را سخت می کند. مارک گورمن از بلومبرگ می گوید که ما می تو،م این دستگاه ها را ببینیم بین پاییز 2022 و اوایل سال 2023، در حالی که مینگ-چی کو، تحلیلگر صنعت، انتظار دارد تولید مدل های مک بوک پرو 14 و 16 در سه ماهه چهارم سال 2022 آغاز شود. این زمان از 1 اکتبر تا 31 دسامبر ادامه دارد و زمان کمی برای عرضه در اوا، سال 2022 می دهد. .

با توجه به ادامه مشکلات زنجیره تامین، سال 2023 به نظر می رسد تاریخ انتشار محتمل تری باشد. دقیقاً نمی د،م چه زم،، اما بهار یک شرط معقول به نظر می رسد. در واقع، گورمن در دسامبر 2022 این ایده را دوچندان کرد و ادعا کرد که مدل‌های جدید مک‌بوک پرو پیشرفته «اوایل سال آینده» – به عبارت دیگر، در اوایل سال 2023 وارد بازار خواهند شد.

در مورد قیمت، اطلاعات یا شایعات بسیار کمی در اینجا وجود دارد. با این حال، با توجه به روند اخیر اپل در افزایش قیمت مک‌بوک‌هایش، تعجب نخواهیم کرد که شاهد اتفاق مشابهی در اینجا باشیم.

در حال حاضر، مک بوک پرو 14 از 2000 دلار شروع می شود، در حالی که MacBook Pro 16 از 2500 دلار شروع می شود. اگر ببینیم این قیمت ها به ترتیب به حدود 2200 و 2700 دلار افزایش می یابد، ما را شوکه نمی کند.

بدون تغییر عمده در طراحی

درب پشتی مک بوک پرو.

به همان اندازه که ما از اسپویل اسپورت بودن متنفریم، تقریباً مطمئن هستیم که هیچ تغییری در طراحی مدل‌های بعدی مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ ایجاد نخواهد شد. دلیلش این است که این لپ‌تاپ‌ها فقط در اکتبر 2021 طرح‌های جدیدی با لبه‌های صاف‌تر نسبت به نسخه‌های قبلی دریافت ،د. اپل طراحی‌های فیزیکی مک‌هایش را هر سال به‌روزرس، نمی‌کند (در واقع، آنها معمولاً سال‌های زیادی بدون به‌روزرس، می‌گذرند)، بنابراین ما پیش‌بینی می‌کنیم که فعلاً همینطور بمانند.

با این حال، یک امکان طراحی وجود دارد: تغییر در رنگ ها. به طور سنتی، اپل دستگاه‌های حرفه‌ای خود – از جمله مک بوک پرو 14 و 16 – را با رنگ‌های خاموش، معمولاً نقره‌ای و خا،تری رنگ می‌کند. به همین دلیل است که ما هرگز مک بوک پرو را با رنگ سبز و زرد روشن ندیده ایم آی مک 24 اینچی

با این حال، زم، که M2 MacBook Air در نمایشگاه WWDC اپل در ژوئن 2022 معرفی شد، در رنگ‌های نقره‌ای، خا،تری فضایی و دو رنگ جدید: نیمه‌شب و نور ستاره‌ای عرضه شد. اینها در عین حال که هنوز هم سر به فلک کشیده و مهمتر از همه حرفه ای به نظر می رسند، رنگ و بویی به آن اضافه ،د. آیا MacBook Pro 14 و 16 نیز می توانند از این سایه ها استفاده کنند؟ اگرچه ممکن است برای آنها رنگ‌ها را از MacBook Air غیر حرفه‌ای قرض بگیرند، هرگز نگویید هرگز.

یک تغییر دریایی در عملکرد؟

تصویر دیجیتالی از تراشه Apple M2 با طرح رنگ آبی و بنفش.
تیلور فرینت/گرافیک گرایش های دیجیتال

وقتی صحبت از عملکرد مک‌بوک پرو 14 و 16 به میان می‌آید، واقعاً فقط یک چیز وجود دارد: تراشه سیلی، اپل. دلیلش این است که این جزء چیزی است که به ،وان یک سیستم روی یک تراشه شناخته می شود. CPU، GPU، حافظه و موارد دیگر را در یک بسته واحد ،یب می کند.

مطمئناً مک‌بوک پرو 14 و 16 با تراشه‌های M2 Pro و M2 Max اپل، نسل بعدی تراشه‌هایی که مدل‌های کنونی مک‌بوک پرو 14 و 16 را تامین می‌کنند، بارگذاری می‌شوند، اما این چیزی است که ما با اطمینان می‌د،م.

جزئیات دیگر بسیار بیشتر قابل بحث است. به ،وان مثال، DigiTimes در ژوئن 2022 گزارش داد که تراشه های M2 Pro و M2 Max با استفاده از یک فرآیند 3 نانومتری این احتمالاً منجر به مجموعه ای کارآمدتر و کارآمدتر از تراشه ها می شود. تا اینجای کار خیلی خوبه.

Shadow of the Tomb Raider در مک بوک پرو.

اما، ، های خود را نگه دارید – مینگ-چی کو در آگوست 2022 با همه اینها مق، کرد و گفت که تراشه ها احتمالاً با استفاده از یک فرآیند 5 نانومتری ساخته می شوند. این همان فرآیندی است که برای ساخت تراشه‌های M1 Pro و M1 Max استفاده می‌شود. در حالی که هنوز انتظار داریم تراشه‌های M2 عملکرد را تا حدی بالا ببرند، این افزایش ممکن است به اندازه پیش‌بینی‌های DigiTimes چشمگیر نباشد. در واقع، ممکن است مجبور باشیم تا تراشه های سری M3 برای افزایش عملکرد واقعی نسل بعدی صبر کنیم.

در جاهای دیگر، مارک گورمن تا حدودی به آنچه که او انتظار دارد تراشه M2 Max می تواند ارائه دهد، روشن کرده است. به گفته Gurman، این گوشی با حدا،ر پردازنده 12 هسته ای، پردازنده گرافیکی 38 هسته ای و حدا،ر 64 گیگابایت حافظه یکپارچه مجهز خواهد شد. به ،وان مرجع، گزینه M1 Max دارای یک CPU 10 هسته ای، یک GPU 32 هسته ای و 64 گیگابایت حافظه است.

Gurman هنوز هیچ جزئیاتی در مورد تراشه M2 Pro ندارد (و نه شخص دیگری، به نظر می رسد)، اما بالاترین سطح فعلی M1 Pro با پردازنده 10 هسته ای، پردازنده گرافیکی 16 هسته ای و 32 گیگابایت حافظه عرضه می شود. بر اساس بهبود M2 Max نسبت به نسل قبلی خود، این امکان وجود دارد که ما بتو،م یک تراشه M2 Pro با چیزی شبیه به CPU 12 هسته ای، GPU 24 هسته ای و 32 گیگابایت حافظه ببینیم.

نمایشگرهای OLED؟ روی آن حساب نکنید

صفحه نمایش مک بوک پرو 2021.

یکی از بهترین ویژگی هایی که در مک بوک پرو خواهید یافت، نمایشگر آن است. مدل‌های فعلی MacBook Pro 14 و 16 با نمایشگرهای مینی ال‌ای‌دی فوق‌العاده (که توسط اپل “Liquid Retina XDR” نامیده می‌شوند) و همانطور که بازبینی کننده ما در آن زمان گفت: “این بهترین لپ تاپی است که من برای تماشا و ایجاد محتوای HDR دیده ام.” آنها بسیار خاص هستند.

بدون شک اپل می خواهد این فناوری را در جای خود حفظ کند – یا خواهد کرد؟ به گزارش دیجی تایمز (از طریق MacRumorsاپل روی مک‌بوک‌های مجهز به نمایشگرهای OLED کار می‌کند که می‌توانند در سال 2022 عرضه شوند. با توجه به لپ‌تاپ‌های غیر حرفه‌ای اپل با پنل‌های LED، مطمئناً به مک‌بوک پرو و ​​احتمالاً مک‌بوک پرو 14 و 16 اشاره دارد. برخلاف MacBook Pro 13 که دارای صفحه نمایش LED نیز می باشد. در حالی که تاریخ 2022 طول، است، ممکن است ادعای اساسی در مورد فناوری OLED وجود نداشته باشد.

اما صبر کنید، چیزهای بیشتری وجود دارد. چند ماه پس از گزارش دیجی تایمز، راس یانگ، تحلیلگر صنعت نمایشگر (از طریق MacRumorsبا بیان اینکه اپل به احتمال زیاد یک مک بوک 13 اینچی (احتمالا مک بوک ایر) با صفحه نمایش OLED را در سال 2024 عرضه خواهد کرد. هیچ اشاره ای به مک بوک پرو نشده است و تاریخ 2024 دیرتر از ،ن دیجی تایمز است.

نمای نزدیک از مک بوک پرو 2021 که بریدگی نمایشگر آن را نشان می دهد.

خب، چه ،ی درست می گوید؟ خوب، ما تعجب خواهیم کرد که ببینیم اپل نمایشگرهای مینی ال ای دی خود را به این زودی پس از استفاده از آنها حذف می کند. اپل معمولاً حداقل چند سال قبل از حرکت، فناوری خود را ارائه می دهد تا تمام آن پول تحقیق و توسعه را با ارزش به دست آورد. این به ما این احساس را می دهد که در حال حاضر چند سال دیگر با پنل های OLED فاصله داریم.

چه ویژگی های دیگری ممکن است ظاهر شود؟ سال‌هاست که مردم درباره آوردن Face ID اپل به مک صحبت می‌کنند و ما می‌د،م که این شرکت حداقل با توجه به تمام پتنت‌هایی که ثبت کرده است، این فناوری را در نظر می‌گیرد. اما، در حالی که ما دوست داریم Face ID را در MacBook Pro 14 و 16 ببینیم، هنوز هیچ شایعه خاصی مبنی بر ارتباط این فناوری با این محصولات وجود ندارد. با گذشت زمان، امیدهایمان را از دست نمی دهیم.

در نهایت، عمر باتری چطور؟ از زم، که اپل از اینتل جدا شد و به سمت تراشه‌های سیلی، اپل خود رفت، عملکرد باتری لپ‌تاپ‌اش در سقف بالا رفته است. زم، که مک بوک ایر از تراشه M1 به M2 رسید، ،ن عمر باتری آن ثابت ماند (اپل با افزایش اندازه باتری به این امر دست یافت). ما ممکن است چیزی مشابه را در مک بوک پرو 14 و مک بوک پرو 16 ببینیم. حداقل، ما نمی خواهیم شاهد کاهش عمر باتری باشیم.

توصیه های سردبیران







منبع: https://www.di،altrends.com/computing/macbook-pro-14-16-2022-،ors-news-price-release-date/