دسته‌ها
اخبار

معرفی و دانلود کتاب نانو تکنولوژی کاربردی یوسف ناصرزاده کتابراه-تکنولوژِی جهانی

در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است. • فراتر از سهل‌شدن استفاده بهينه از دارو، نانوتکنولوژی مي‌تواند فرمولاسيون و مسيرهايی برای رهايش دارو تهيه کند، که به‌نحو حيرت‌انگيزي توان درماني داروها را افزايش مي‌دهد.

  • از این رو برنامه‌های تشویقی متعددی برای سوق دادن مخترعان و دانش‌پژوهان به سوی ساخت ادوات و تجهیزات مرتبط با فناوری‌نانو تدوین و اجرا شده‌اند.
  • فناوری نانو یا نانو تکنولوژی رشته‌ای از دانش کاربردی و فناوری است که جستارهای گسترده‌ای را پوشش می‌دهد.
  • تاکنون سنتز و خواص سه خانواده اول نانومواد و نانوذرات منظم و علمی باقی می مانند.
  • در کنار اين پيش‌بينی‌ها، اين سوال بايد مطرح شود که جايگاه کشورهايی که به نانو تکنولوژی دسترسی ندارند، در بازارهای آينده و اقتصاد جهانی چه خواهد بود.

در علوم فیزیک، شیمی، زیست شناسی و مکانیک کوانتوم بشر مدت هاست که با مواد در مقیاس بسیار کوچک و اتم ها و مولکول ها سرو کار داشته و دارد . دندریمر – اجزای شاخه ای که پلیمرها را تشکیل می دهند و سطح آن ها انتهای زنجیره ای را نشان می دهد که برای دستکاری شیمیایی به عنوان ابزار مناسب است. دندریمرها می توانند برای ایجاد حفره های توخالی با یکدیگر ترکیب شوند یا به عنوان بخشی از کاتالیز استفاده شوند. ایجاد یا آماده سازی دندریمرها از طریق واگرایی یا همگرایی است یا شاخه ها رشد کرده و سپس به هسته متصل می شوند یا شاخه ها از هسته رشد می کنند.

حسگری که ۵۰۰ اتم آلودگی را در یک قطره آب تشخیص می‌دهد

يعنی مقياسی که شيمی، فيزيک، زيست‌شناسی و شبيه‌سازی کامپيوتری، همگی به آن سمت درحال گرايش هستند. سازمان علمی و آموزشی «فرادرس» از قدیمی‌ترین وب‌سایت‌های یادگیری آنلاین است که توانسته طی بیش از ده سال فعالیت خود بالغ بر ۱۲۰۰۰ ساعت آموزش ویدیویی در قالب فراتر از ۲۰۰۰ عنوان علمی، مهارتی و کاربردی را منتشر کند و به بزرگترین پلتفرم آموزشی ایران مبدل شود. همچنین با استفاده از ژنراتورهای ترموالکتریک برای تبدیل دمای داخلی بدن به الکتریسیته، از گرمای طبیعی فرد استفاده می‌کند.

در مقطع کارشناسی ارشد نیز بیش از ۱۶۰۰۰ پروژه انجام شد و ۳۴۰۰ پروژه هم در حال انجام بود. اعضاء هیئت عملی فعال در فناوری‌نانو نیز در سال ۱۳۸۳، ۲۴۴ نفر بودند که این رقم در پایان سال ۱۳۹۶ به ۲۴۵۰ نفر رسید. در کنار این فعالیت‌ها، کتاب‌های متعددی نیز به چاپ رسیده‌است که از آن جمله می‌توان به ۳۲ کتاب انگلیسی و ۱۲۶ کتاب به زبان فارسی اشاره کرد. به عنوان مثال، نقاط کوانتومی سلول های کوچک تولید کننده نور هستند که می توانند برای روشنایی یا برای مواردی مانند صفحه نمایش استفاده شوند. تراشه های سیلیکون در حال حاضر می توانند حاوی میلیون ها جزء باشند، اما این فناوری به مرز خود رسیده است.

جلوگیری از اتلاف انرژی در فرآیند تولید آسفالت با استفاده از واکس EBS

برخی از فناوری‌ها و مواد ممکن است از رده خارج شوند و منجر به این شود که شرکت‌های متخصص در آن زمینه‌ها اعلام ورشکستگی کنند. تغییر در فرآیندهای تولید که توسط فناوری نانو ایجاد شده‌ ممکن است منجر به از دست دادن شغل بسیاری از افراد در سراسر دنیا شود. جنبه زیست محیطی نانوتکنولوژی, یافتن درمان های طولانی مدت برای آلودگی های زیست محیطی است. هدف از فن آوری نانو تکنولوژی افزایش پایداری از طریق ساخت نانو محصولات سبز است. هدف آن تولید محصولاتی است که برای محیط زیست بی ضرر باشند, از دماهای پایین استفاده کنند و نانوتکنولوژی سبز تولید محصولات موجود با نانو مواد سازگار با محیط زیست را افزایش دهد. فناوری نانو این پتانسیل را دارد که پیشرفت های بزرگی را در زمینه پزشکی به همراه داشته باشد.

فناوری نانو برخلاف چیزی که از آن یاد می شود جدید نیست و بشر از ابتدا و در سیر مسیر تکامل و پیشرفت بارها و بارها با آن دست و پنجه نرم کرده است . درک، شکل دهی و ترکیب ماده در مقیاس اتمی و مولکولی، فناوری نانو نامیده می شود. فناوری نانو شامل علم، پزشکی، مهندسی، محاسبات و رباتیک در این مقیاس است که مقیاس نانو نامیده می شود. فناوری نانو پتانسیل انواع جدید و سریع کامپیوترها ، منابع انرژی کارآمدتر و درمان های پزشکی نجات دهنده را ارائه می دهد. معایب احتمالی شامل اختلال اقتصادی و تهدیدهای احتمالی برای امنیت، حریم خصوصی، سلامت و محیط زیست است. همانطور که توسط بخش بهداشت و ایمنی محیط زیست دانشگاه استنفورد تعریف شده است، نانو مواد عبارتند از “موادی با حداقل یک بعد خارجی که اندازه آنها بین ۱ تا ۱۰۰ نانومتر است.