دسته‌ها
اخبار

قدرت پشتیبان: یک نیاز رو به رشد، اگر بتوانید آن را بپردازید


زم، که هوای سرد باعث خاموشی شب کریسمس در سراسر کارولینای شمالی شد، الیانا و دیوید مون،ا به سرعت نگران دختر ۲ و نیم هفته‌ای خود شدند که چند روز قبل از بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان به خانه آورده بودند.

خانم مون،ا که در ماتیوس در ج، شارلوت زندگی می‌کند، گفت: «دمای هوا در خانه رو به کاهش بود. “عصب، شدم.”

اما شوهرش یک ژنراتور کوچک بنزینی را که یکی از همسایه‌ها آنها را متقاعد کرده بود چند سال قبل ب،ند، بیرون کشید، و به آنها اجازه داد که از یک بخاری قابل حمل استفاده کنند و یخچال خود را دوباره راه‌اندازی کنند، و آنها را تا مدت 5 ساعت خاموشی ادامه دهند.

در شمال شارلوت، در شهر کورنلیوس، گلدیس هندرسون، کارگر سابق کافه تریا 80 ساله، خوش شانس کمتری داشت. او ژنراتور نداشت و به شمع، چراغ قوه و بخاری نفتی قدیمی متوسل شد تا از یک قطعی متفاوت اخیر عبور کند.

خانم هندرسون گفت: “من تقریباً همیشه قدرت را از دست می دهم.” “گاهی اوقات خاموش می شود و فقط خاموش می ماند.”

خانم هندرسون در حال ش،ت دادن یک ت،یم انرژی جدید است که میلیون ها نفر را به طور خطرناکی در معرض گرما و سرما قرار می دهد.

از آنجایی که تغییرات آب و هوایی شدت امواج گرما، سرما و دیگر آب و هوای شدید را افزایش می‌دهد، خاموشی‌ها رایج‌تر می‌شوند. بر اساس داده های ،تی که توسط Climate Central، یک گروه غیرانتفاعی از دانشمندان تجزیه و تحلیل شده است، در 11 سال منتهی به 2021، 986 قطع برق مرتبط با آب و هوا در ایالات متحده رخ داده است که تقریباً دو برابر بیشتر از 11 سال گذشته است. طبق گزارش اداره اطلاعات انرژی، میانگین مصرف برق ایالات متحده تقریباً هشت ساعت در سال 2021 قطع می شود که بیش از دو برابر سال 2013، اولین سالی است که این داده ها در دسترس است.

قطعی برق آنقدر رایج می شود که ژنراتورها و سایر دستگاه های برق پشتیبان از نظر برخی ضروری هستند. اما بسیاری از افراد مانند خانم هندرسون توان ،ید ژنراتور یا سوختی که با آن کار می کنند را ندارند. حتی پس از فروش قوی در سال‌های اخیر، Generac، پیشروترین فروشنده ژنراتورهای خانگی، ،ن می‌زند که کمتر از 6 درصد خانه‌های ایالات متحده دارای ژنراتور آماده به کار هستند.

کارشناسان انرژی هشدار می دهند که قطع برق به دلیل آب و هوای شدید مرتبط با تغییرات آب و هوایی رایج تر خواهد شد. و این خاموشی‌ها به افراد بیشتری آسیب می‌زند زیرا آمریکایی‌ها پمپ‌های حرارتی الکتریکی و ماشین‌های باتری‌دار را برای جایگزینی کوره‌ها و وسایل نقلیه‌ای که سوخت‌های فسیلی می‌سوزانند می‌،ند – تغییری ضروری برای محدود ، تغییرات آب و هوایی.

نجم الدین مشکاتی، استاد مهندسی در دانشگاه کالیفرنیای ج،ی و متخصص در واکنش به بلایا، گفت: «شبکه ها آسیب پذیرتر خواهند بود. “این شکاف بین دارندگان و نداشته ها را بیشتر می کند.”

افراد مسن، ضعیف و افرادی که در خانه‌هایی زندگی می‌کنند که به خوبی محافظت یا عایق بندی نشده‌اند، بیشتر آسیب‌پذیر هستند، همراه با ،، که به تج،ات پزشکی برقی وابسته هستند یا داروهایی مصرف می‌کنند که باید در یخچال نگهداری شوند.

برایان استون جونیور، استاد انستیتوی فناوری جورجیا، گفت که قطع برق باعث می شود گرما، که در حال حاضر یکی از دلایل اصلی مرگ و میرهای قابل اجتناب است، حتی بیشتر به یک تهدید تبدیل شود. او تحقیقاتی انجام داده است که ،ن می‌زند چند نفر در آتلانتا، دیترویت و فینی، در هنگام قطع برق در معرض دمای شدید قرار می‌گیرند.

او گفت: «رویداد همزمان که در آن خاموشی شدید در طول موج گرما داشته باشید، کشنده‌ترین نوع تهدید آب و هوایی است که می‌تو،م تصور کنیم. بزرگترین خطر

اشلی وارد، یکی از همکاران ارشد سیاستگذاری در موسسه نیک، دانشگاه دوک برای انرژی، محیط زیست و پایداری، چگونگی تأثیر گرما بر جوامع در کارولینای شمالی را مطالعه کرده است. او پژوهش نشان می دهد که دمای بالا باعث زایمان زودرس بیشتر می شود. او گفت که حتی افراد سالمی که در دمای بالا کار می کنند اغلب از بیماری های مربوط به گرما رنج می برند، به ویژه اگر نتوانند خانه های خود را یک شبه خنک کنند. او گفت: «قطع برق، در بسیاری از موارد، یک رویداد فاجعه‌بار است.»

آ،ین بحران برق در کارولینای شمالی، بحران در شب کریسمس، زم، رخ داد که دمای هوا در منطقه شارلوت به 9 درجه فارنهایت کاهش یافت.

شرکت برق اصلی ایالت، دوک انرژی، شروع به قطع برق برای مشتریان کرد تا اطمینان حاصل شود که شبکه پس از از کار افتادن نیروگاه‌ها و افزایش گرمای خانه‌های خود، به کار خود ادامه می‌دهد. حدود 500000 خانه، یا 15 درصد از مشتریان این شرکت، برق را در کارولینای شمالی و ج،ی قطع ،د، اولین باری که این شرکت برق از خاموشی های برقی استفاده کرد. در کارولیناس.

مون،اها از زمان نقل مکان به خانه خود در حومه شهر دچار قطعی برق دیگر ناشی از آب و هوا شده بودند. پس از اجاره ژنراتور در طول قطعی های قبلی، این زوج 650 دلار برای ،ید یک ژنراتور در آگوست 2020 هزینه ،د تا بخشی از خانه چهار خوابه و دو و نیم حمام خود را برق نگه دارند. گروهی از موتورها معمولاً وقتی برق از کار می افتد، محله آنها را پر می کند. خانم مون،ا گفت: “این فقط صدای زمزمه ژنراتورهاست.”

این زوج سیستم‌های بزرگ‌تری مانند خورشیدی با باتری را در نظر گرفته‌اند، اما این گزینه‌ها هزینه زیادی خواهند داشت.

خانم هندرسون، کارگر بازنشسته کافه تریا، به تنهایی در خانه سه خوابه خود زندگی می کند. او به خانواده، دوستان و گروه‌های اجتماعی تکیه می‌کند تا به او کمک کنند تا خانه را حفظ کند، خانه‌ای که برق آن را از یک شرکت برقی متعلق به جامعه تامین می‌کند. قطعی برق مکرر یکی از چندین مشکل در محله تاریخی آفریقایی-آمریکایی اوست که اغلب سیل نیز در آن جاری است.

توسعه‌دهندگان پیشنهاد ،ید خانه او را داده‌اند، اما خانم هندرسون می‌خواهد در آنجا بماند، زیرا 50 سال در آنجا زندگی کرده است.

خانم هندرسون گفت: «مشکل من واقعاً مشکل برق است. “خیلی ترسناک است.”

دوک گفت که از خطراتی که افرادی مانند خانم هندرسون با آن روبرو هستند آگاه است. این شرکت قطعی های مکرر در جوامع آسیب پذیر را پیگیری می کند تا مشخص کند که آیا باید خطوط برق را برای کاهش احتمال خاموشی دفن کند یا خیر. این شرکت همچنین در حال توسعه و آزمایش استراتژی هایی برای کاهش فشار روی شبکه در زم، که تقاضای انرژی بیش از عرضه است، است. این رویکردها شامل ارسال نیرو توسط خودروهای الکتریکی به شبکه و نصب دستگاه‌های هوشمندی است که می‌توانند وسایل برقی را خاموش کنند و مصرف انرژی را کاهش دهند.

لون هوبر، معاون ارشد راه‌حل‌های مشتری در Duke Energy، گفت: «بنابراین وقتی یک رویداد آب و هوایی شدید رخ می‌دهد، ما شبکه‌ای داریم که می‌تواند آن را تحمل کند یا به سرعت بهبود یابد.

محافظت در برابر سایر تهدیدات شبکه سخت تر است.

در اوایل دسامبر، شخصی به دو ایستگاه فرعی دوک در کارتاژ، تقریباً 90 مایلی شرق شارلوت، شلیک کرد و به آن آسیب رساند و برق هزاران خانه را برای چند روز قطع کرد. برایان تاینر، رئیس آتش نش، شهر، گفت که خدمات اورژانس تماس های وحشتناکی از افرادی دریافت ،د که دستگاه های ا،یژن آنها از کار افتاده بود و از ،ی می خواستند که از آن خانه ها بازدید کند و قوطی های تحت فشار را نصب کند که به برق نیاز ندارند.

خانه رئیس نیز قدرت پشتیبان ندارد و او ،ن می‌زند که دو سوم خانه‌های این منطقه ژنراتور ندارند. او گفت: «ما هرگز نتوانستیم قیمت را توجیه کنیم.

سیستم های قدرت پشتیبان می توانند به اندازه ژنراتورهای بنزینی قابل حمل کوچک باشند که می توانند 500 دلار یا کمتر قیمت داشته باشند. این دستگاه‌ها که اغلب در سایت‌های ساخت‌وساز و اردوگاه‌ها یافت می‌شوند، می‌توانند تنها چند دستگاه را در یک زمان تامین کنند. سیستم‌های کل خانه با سوخت پروپان، گاز طبیعی یا گازوئیل می‌توانند برای روزها تا زم، که سوخت در دسترس هستند، برق را تامین کنند، اما این ژنراتورها از حدود 10000 دلار شروع می‌شوند، با احتساب نصب، و ممکن است برای خانه‌های بزرگ‌تر هزینه بیشتری داشته باشند.

پانل‌های خورشیدی جفت‌شده با باتری‌ها می‌توانند انرژی بدون انتشار تولید کنند، اما ده‌ها هزار دلار هزینه دارند و معمولاً نمی‌توانند به اندازه کافی برای راه‌اندازی وسایل بزرگ و پمپ‌های حرارتی برای بیش از چند ساعت تأمین کنند. این سیستم ها همچنین در روزهای ابری، بار، یا برفی که نور خورشید کافی برای شارژ کامل باتری ها وجود ندارد، کمتر قابل اعتماد هستند.

برخی از صاحبان خانه‌ها که مشتاق کاهش انتشار کربن، کاهش قبض برق و استقلال از شبکه برق هستند، سیستم‌های انرژی مختلف را با هم ،یب کرده‌اند که اغلب با هزینه‌ای قابل توجه است.

آنی دادلی، آماردان از چپل هیل، NC، مصرف انرژی خود را چند سال پیش کاهش داد. او یک سیستم زمین گرمایی نصب کرد که از دمای ثابت زمین برای کمک به گرمایش و خنک ، خانه‌اش استفاده می‌کند و جایگزین سیستم قدیمی خانه می‌شود. او بعداً 35 پنل خورشیدی را روی سقف خود و دو باتری خانگی تسلا اضافه کرد که می تواند انرژی کافی برای پاسخگویی به بسیاری از نیازهای او از جمله شارژ یک فول، واگن گلف الکتریکی را فراهم کند.

خانم دادلی گفت: «محله خیلی برق را از دست داده است، اما من نه.

او حدود 52000 دلار برای پنل های خورشیدی و باتری های خود هزینه کرد، اما 21600 دلار از این هزینه با تخفیف و اعتبار مالیاتی پرداخت شد. خانم دادلی ،ن می‌زند که قبض‌های آب و برق او به دلیل سرمایه‌گذاری و سیستم زمین گرمایی او سالانه ۲۳۰۰ دلار کمتر است.

شرکت‌های تولیدکننده بر این باورند که افزایش مصرف برق و تهدید قطعی، تقاضا برای محصولاتشان را بالا نگه می‌دارد.

به گفته آرون جاگدفلد، مدیر اجرایی جنراک، در سال‌های اخیر، بسیاری از مردم برای اطمینان از اینکه قطعی برق مانع از کار ، در خانه نمی‌شود، ژنراتورها را ،یداری کرده‌اند. که در Waukesha، Wis مستقر است. بسیاری از مردم نیز به دلیل آب و هوای سخت، ژنراتور ،یداری ،د، از جمله موج گرمای شدید در سال 2021 در شمال غربی اقیانوس آرام، و طوفان زمست، Uri، که باعث خاموشی روزها در تگزاس شد و کشته شد. برآورد شده است 246 نفر

آقای جاگدفلد گفت: «مردم به این موضوع فکر می‌کنند، در زمینه تغییرات گسترده‌تر آب و هوا و اینکه چگونه ممکن است نه تنها بر قابلیت اطمینان نیرو، بلکه بر چیزهایی که آنها به آن نیاز دارند، تأثیر بگذارد.»


منبع: https://www.nytimes.com/2023/05/06/business/energy-environment/backup-power-generators-climate-change.html