دسته‌ها
اخبار

طراحی سیستم آنتن ایستگاه پایه برای ارتباطات 5G/6Gدرباره این وبینار

شبکه های تلفن همراه نسل پنجم/ششم (5G/6G) برای پشتیب، از رشد بسیاری از برنامه ها طراحی و پیاده سازی شده اند. از ارائه یک تجربه سرگرمی جدید، خدمت به ،وان ستون فقرات تحرک خودکار هوشمند، متحول ، مراقبت های بهداشتی، و پیشبرد تولید به عصر جدیدی از کارخانه ها و محصولات متصل هوشمند که میلیاردها دستگاه تلفن همراه، میلیون ها وسیله نقلیه خودران و تریلیون ها حسگر را به هم متصل می کند. 5G/6G به طور قابل توجهی عملکرد و کارایی را نسبت به شبکه های تلفن همراه قبلی افزایش می دهد.

این عملکرد جدید به برنامه های جدید و بزرگتر اجازه می دهد تا در کنار نسل بعدی ارتباطات موبایل به موبایل شکوفا شوند. اتصال نسل بعدی – با سیستم های ارتباطی مانند 5G/6G – به طور اساسی همه بخش های صنعت را متحول خواهد کرد و تأثیر آن می تواند تولید ناخالص داخلی جه، را تا سال 2030 بیش از 2 تریلیون دلار افزایش دهد. علاوه بر این، ارتباطات موج میلی متری به یکی از جذاب ترین تکنیک ها برای 5G تبدیل شده است. پیاده سازی سیستم ها از آنجایی که پتانسیل دستیابی به این ا،امات و فعال ، توان عملیاتی چند گیگابیت بر ث،ه را دارد.

طراحی آنتن آرایه فازی با بهره بالا با قابلیت هدایت پرتو، جزء کلیدی برای سیستم های سلولی 5G/6G است. این با افزایش نسبت سیگنال به تداخل (SIR) با استفاده از پرتوهای انتقال باریک که قدرت سیگنال کافی را در ترمینال گیرنده در فاصله‌ای بیشتر ارائه می‌کنند، بر ظرفیت شبکه‌های سلولی تأثیر می‌گذارد. چندین پیکربندی آرایه آنتن برای کاربردهای 5G، مانند آنتن‌های پچ، آنتن‌های میکرواستریپ چاپی، و آنتن‌های میکرو استوانه‌ای منسجم مورد بررسی قرار گرفت. سیستم‌های 5G می‌توانند از آرایه‌های آنتن شکل‌دهنده پرتو تطبیقی ​​با فعال ، فناوری MIMO عظیم چند کاربره استفاده کنند که می‌تواند به استفاده کارآمدتری از توان تابشی دست یابد.

آنچه شما یاد خواهید گرفت

  • مدل سازی و بهینه سازی آرایه آنتن فازی برای استقرار 5G/6G
  • ارزیابی تکنیک های پوشش سیستم آنتن و شکل دهی پرتو
  • تجزیه و تحلیل و یکپارچه سازی سیستم آنتن

چه ،ی باید شرکت کند

مهندس آنتن RF – طراح آنتن

بلندگو

دکتر لیلا سلمان، کارشناس اصلی خدمات فنی


منبع: https://www.ansys.com/webinars/base-station-antenna-system-design-for-5g-6g-communications