دسته‌ها
اخبار

طبق گزارش ها، فورد در حال کار بر روی یک کارخانه باتری 3.5 میلیارد دلاری در میشیگان است


فورد در حال آماده شدن برای اعلام یک کارخانه باتری 3.5 میلیارد دلاری در مارشال، میشیگان است. گزارشی از اخبار خودرو. در مشاوره به دست آمده توسط این فروشگاه، این خودروساز می گوید که اخبار کارخانه را روز دوشنبه با مشارکت شرکت چینی Amperex Contemporary Technology (CATL) فاش خواهد کرد، شرکتی که باتری های لیتیوم آهن فسفات برای خودروهای الکتریکی (EVs) از جمله موستانگ Mach-E.

در حالی که فورد هنوز این برنامه ها را تایید نکرده است، گزارش شده است که میشیگان یک میلیارد دلار مشوق برای جذب این خودروساز پیشنهاد کرده است. انتظار می رود این کارخانه 2500 شغل را به این منطقه بیاورد.

حتی هنوز، طبق گزارش ها، فورد در حال پیشبرد پروژه است. طبق گفته های این شرکت، می تواند یک “ساختار مالکیت جدید” را اجرا کند که به خودروساز اجازه می دهد با شرکت چینی کار کند و همچنان واجد شرایط دریافت اعتبار مالیاتی فدرال باشد. گزارشی از بلومبرگ. این می تواند شامل تصاحب 100 درصدی مالکیت فورد از خود کارخانه باشد، در حالی که CATL عملیات در تاسیسات را کنترل می کند و فناوری مورد استفاده برای ساخت باتری ها را حفظ می کند.

شایعات در مورد تاسیسات جدید ماه هاست که در حال چرخش است گزارشی از دیترویت نیوز نشان می دهد که فورد در ابتدا می خواست کارخانه باتری را به ویرجینیا بیاورد. با این حال، فرماندار گلن یانگکین ساخت آن در ایالت را به دلیل روابط آن با چین رد کرد و سخنگوی وی در آن زمان اشاره کرد که «به ،وان جبهه ای برای حزب کمونیست چین عمل می کند که می تواند امنیت اقتصادی ما و حریم خصوصی ویرجینیایی ها را به خطر بیندازد. ”


منبع: https://www.theverge.com/2023/2/11/23595909/ford-battery-plant-michigan-evs