دسته‌ها
اخبار

سرمایه گذاری در طلا؛ آموزش کسب بیشترین سود از معامله طلا | حسینی فایننس

سرمایه گذاری در طلا؛ آموزش کسب بیشترین سود از معامله طلا | حسینی فایننس

به منظور دسترسی به اطلاعات بازدهی و عملکرد صندوق‌های سرمایه گذاری طلا می‌توانید از صفحه گزارش تحلیل صندوق‌های سرمایه گذاری سایت سیگنال استفاده کنید و پس از شناسایی سرمایه گذاری خود https://hoseinifinance.com/blog/financial-markets/gold-training/ را آغاز نمایید. سرمایه گذاران می توانند از طریق صندوق های قابل معامله در بورس ، در خرید سهام طلا و خرید یک محصول فیزیکی در طلا سرمایه گذاری کنند. برای سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها داشتن کد بورسی الزامی است. پس از اخذ کد بورسی خرید یا فروش این صندوق‌ها امکان‌پذیر است. نباید فراموش کرد ماهیت سرمایه‌گذاری ‌ایجاب می‌کند که سرمایه‌گذار دیدگاه بلندمدت داشته باشد و به تیم‌های حرفه‌ای که مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری را برعهده دارند، اطمینان داشته باشد تا در نهایت از منافع آن بهره‌مند شود. متداول ترین روش سرمایه گذاری روی طلا در ایران خرید سکه بصورت فیزیکی است و اکثریت مردم همین روش را انتخاب میکنند.

  • زمانی هم که به مهمانی‌ها و مراسم مختلف می‌روید، احتمال گم‌شدن طلای شما هست.
  • در این دو ماه به دلیل اینکه مردم مراسم خاصی نمی‌گیرند و تقاضا برای سکه کم می‌شود، قیمت این کالا به حد معقول خود می‌رسد و متناسب با قیمت جهانی می‌شود.
  • غیر از این مورد، شبیه به گواهی سپرده طلا عیب‌هایی نظیر محدویت در نگهداری طلا یا در دسترسی طلا را هم نخواهید داشت.
  • صندوق‌های سرمایه‌گذاری با قابلیت معامله در بورس را قابل معامله می‌گویند.
  • سلام ما تهیه بسته آموزشی تحلیلگر بازار ارز و طلا را به تمام فعالان این حوزه توصیه می‌کنیم و امیدواریم پس از تهیه این دوره از یونیننس، تجربه لذت بخش و تریدینگ سود آوری از ارز و طلا برای شما رقم بزنیم.
  • این کار برای کاهش ریسک در زمانی که بازار مساعد نیست انجام می‌شود؛ اما معمولاً این صندوق‌ها ترجیح می‌دهند که تا حدود 90 درصد از سرمایه خود را روی طلا سرمایه‌گذاری کنند.

معاملات فیزیکی سکه برخلاف طلا که تنها انس جهانی طلا روی نرخ طلا تأثیرگذار است، از نرخ دلار و میزان تورم نیز متأثر است. این موضوع باعث نوسانات بیشتر سکه نسبت به دلار، و متقابلاً ریسک و بازدهی بیشتر معاملات فیزیکی سکه نسبت به طلا شده است. اگر قصد خریدوفروش طلا و سکه به صورت فیزیکی را دارید، معاملات فیزیکی سکه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. سرمایه‌گذاری در صندوق طلا ریسک دزدی را از بین می‌برد و با این روش دیگر نگران گم یا ربوده شدن طلاهای خود نخواهید بود. برای این کار می‌توانید از مشاوره کارگزار خود در بورس کالا بهره‌مند شوید.

ذخیره طلای بانک‌های مرکزی کشورها

حتی امروزه با اینکه ابزارهای جدید سرمایه گذاری همچون بورس و دارایی‌های مختلفی که درآن ها معامله می شوند در دسترس هستند، باز هم از جذابیت سرمایه گذاری در طلا کاسته نشده است. شما می‌توانید به کمک سایت طلاین به صورت آنلاین سرمایه گذاری در طلا را با هر سرمایه‌ اولیه‌ای امتحان کنید. امیدواریم نکات این نوشته برای شما مفید باشد و بتوانید از همین حالا اقدام به سرمایه گذاری کنید.

توصیه در تلویزیون: سکه نخرید!

اما سوال بعدی‌ این هست که باید بهش پاسخ بدهیم این هست که ” چطوری بفهمیم که کی طلا بالا میرود، یا چطوری متوجه بشویم که کی طلا میریزد و طلایمان را بفروشیم. برای دریافت کد بورس کالا ابتدا اگر قبلا کد بورسی نداشتید باید در سامانه سجام احراز هویتتون انجام بشه سپس به یکی از کارگزاری ها مراجعه کرده و کد بورس کالا دریافت کنید. پس از دریات کد به راحتی میتونید واحدهای صندوق های طلا رو خریداری کنید.

در چه زمانی سرمایه‌گذاری در بازار طلا امن‌تر از سرمایه‌گذاری در بورس است؟

با توجه به اینکه مردم همواره به‌دنبال راه‌هایی برای سرمایه گذاری مطمئن بودند کم کم طلا هم جایگاه خاص خودش را برای سرمایه گذاری پیدا کرد و از گذشته تاکنون این فلز مورد اطمینان مردم برای حفظ سرمایه‌هایشان بوده است. خب این دقیقا میتونه تعمیم داده بشود به همون تضعیف قیمت دلار و در نتیجه میل مردم برای مهار تورم و برنامه دولت برای حفظ ارزش پول میرود به سمت ذخیره کردن طلا. و اینجاست که طلا دوباره قیمت صعودی به خودش میگیرد و جایی هست که شما می توانید روی سودطلا حساب باز کنید. اولین چیزی که هر کسی برای سود گرفتن در بازار باید بداند این هست که ما چرا وارد یک سرمایه گذاری میشویم. در واقع وقتی ما به این چرایی پاسخ میدهیم، ماهیت بازار را بدست میاریم و وقتی ماهیت بازار دستمان باشد، سود گرفتن از بازار هم به مراتب آسان تر می باشد.