دسته‌ها
اخبار

روندهای اینترنت اشیا در سال 2023 – ReadWrite


اینترنت اشیا (IoT) یک فناوری به سرعت در حال تکامل است که نحوه تعامل ما با همه چیز را تغییر می دهد. از لوازم خانگی گرفته تا ماشین هایی که با آنها به محل کار می رویم و برمی گردیم.

همانطور که به سمت نیمه دوم سال 2023 حرکت می کنیم، چندین روند اینترنت اشیا در حال افزایش هستند و چشم انداز دیجیتال را در آینده شکل خواهند داد.

این روندها بدون شک نحوه زندگی، کار و بازی ما را متحول خواهد کرد. اما کاتالیزور پشت این روندهای نوظهور چیست؟

همه اینها به پیشرفت های تکنولوژیکی، تغییرات در رفتار مصرف کننده و مدل های ،ب و کار موفق خلاصه می شود.

بنابراین امروز، پنج روند برتر اینترنت اشیا را که به طور قابل توجهی بر دنیای دیجیتال در سال 2023 و پس از آن تأثیر خواهند گذاشت، بررسی خواهیم کرد.

1. دوقلوهای دیجیتال و ظهور متاورس سازم،

بر اساس تقویم چینی، سال 2023 سال دوقلوهای دیجیتال و ،گوش است.

اما با جدیت تمام، دوقلوهای دیجیتال به سرعت در حال ظهور به ،وان یک فناوری حیاتی هستند که عملیات ،ب و کار را متحول می کند.

یک دوقلو دیجیتال یک نمایش مجازی از یک شی، سیستم یا فرآیند در دنیای واقعی است. ،ب و کارها را قادر می سازد تا عملیات خود را شبیه سازی، نظارت و بهینه سازی کنند.

و با توجه به الف گزارش مک کینزی، دوقلوهای دیجیتالی در حال تبدیل شدن به پایه و اساس متاورز سازم، هستند – یک دنیای مجازی کاملاً غوطه ور و به هم پیوسته که تمام جنبه های واقعیت فیزیکی ما را در بر می گیرد.

مفهوم Metaverse در حال افزایش است و دوقلوهای دیجیتال نقش مهمی در ساخت این دنیای مجازی خواهند داشت.

به نظر شما چرا فیس بوک نام خود را به متا تغییر داد؟ آنها متاورس را دو برابر می کنند، و شما نمی خواهید این روند را از دست بدهید.

مارک زاکربرگ گفت، “متافوره مرز بعدی است، درست مانند شبکه های اجتماعی زم، که ما شروع کردیم.”

با ایجاد یک نمایش مجازی از دنیای فیزیکی، دوقلوهای دیجیتال پایه و اساس ایجاد محیط های مجازی فراگیر و به هم پیوسته را برای ،ب و کارها فراهم می کنند.

به ،وان مثال، دوقلوی دیجیتالی یک کارخانه تولیدی می‌تواند فرآیندهای تولید را شبیه‌سازی و بهینه‌سازی کند، زمان ،ابی را کاهش دهد، کارایی را بهبود بخشد و هزینه‌ها را به حداقل برساند.

با این حال، ساخت Metaverse چندین چالش از جمله قابلیت همکاری، حریم خصوصی و امنیت را به همراه دارد. ،ب‌وکارها باید یک استاندارد مش، برای دوقلوهای دیجیتال ایجاد کنند تا اطمینان حاصل کنند که در پلتفرم‌ها و سیستم‌های مختلف قابل استفاده هستند.

و به نگر، های حفظ حریم خصوصی و امنیتی در مورد داده های جمع آوری شده اشاره ای نکنیم. با وجود این چالش‌ها، Di،al Twins به یک فناوری حیاتی در ساخت Metaverse و ایجاد نوآوری در سال‌های آینده تبدیل خواهد شد.

2. مراقبت های بهداشتی در مرکز قرار می گیرد

بیا با آن روبرو شویم. حدود سه سال گذشته تلفات قابل توجهی بر سیستم مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده داشته است. COVID-19 وجود داشت و به دنبال آن انواع متعددی وجود داشت و سپس RSV.

گاهی اوقات احساس می شود که یک تخته سنگ بی پایان از تپه غلت می خورد و ،ه را جمع می کند. اما برخی از شرکت ها به جای اینکه آن را به ،وان یک عقب نشینی ببینند، از آن به ،وان فرصتی برای نوآوری استفاده می کنند.

و سال 2023 سالی است که مراقبت های بهداشتی در مرکز توجه قرار می گیرد. به م،ای واقعی کلمه.

نیک جوناس با او به اشتراک گذاشت: «این چیز کوچک، چیز بزرگ بعدی است 113.06 میلیون بیننده در جریان تبلیغات Dexcom G7 Super Bowl در 12 فوریه.

چرا؟ سیستم جدید م،تورینگ مداوم گلوکز (CGM) Dexcom G7 استاندارد جدیدی از مراقبت را برای افراد مبتلا به دیابت ایجاد می کند.

چگونه؟ اعداد گلوکز را به صورت 24 ساعته و بدون نیاز به انگشت، اسکن یا کالیبراسیون به تلفن هوشمند یا ساعت هوشمند تحویل می دهد.

برای هر ،ی که با مدیریت دیابت آشنا است، این بسیار بزرگ است. نیک جوناس، یک دیابتی نوع یک و نوازنده، نیز چنین فکر می کند.

یکی دیگر از امواج پوشیدنی که در فضای مراقبت های بهداشتی ایجاد می کند، Alio است که برنده جایزه شد 2023 IoT Health & Wellness جایزه شرکت سال.

Alio SmartPatch از فناوری سنجش برای بررسی مشکلات بیماران دیالیزی و جمع آوری داده هایی مانند دما، اشباع ا،یژن و فشار خون استفاده می کند.

و محبوبیت روزافزون فناوری پوشیدنی به انسان ها محدود نمی شود. در واقع، برای حیوانات خانگی، ردیاب‌های GPS و م،تورهای تن، اندام نیز بخار را جمع‌آوری می‌کنند. و این بدان م،است که شرکت های بیمه حیوانات خانگی می توانند داده های بیشتری را جمع آوری کنند و گزینه های پوشش شخصی را ارائه دهند.

اینترنت اشیا همانطور که می د،م مراقبت های بهداشتی را تغییر می دهد. کمک به مردم (و حیوانات) زندگی طول،‌تر، سالم‌تر و محدودتر. بسلامتی.

3. امنیت در بالای ذهن باقی می ماند

همانطور که قبلاً ذکر شد، امنیت یکی از دغدغه های اصلی همه پیشرفت های فناوری است، زیرا ما به دنیای دیجیتالی نزدیک تر می شویم.

این بدان م،است که تقاضای زیادی برای نوآوری وجود دارد که امنیت داده‌های اختصاصی ما را افزایش می‌دهد و اقدامات پیشگیرانه بیشتری در برابر تهدیدات سایبری ارائه می‌کند.

از آنجایی که کوکی‌ها بخشی جدایی ناپذیر از دنیای دیجیتال هستند، جای تعجب نیست که همه وب‌سایت‌ها باید یک سیاست رضایت کوکی من، داشته باشند. این سیاست به درستی از حقوق کاربران و داده های جمع آوری شده در مورد آنها محافظت می کند. اما این فقط نوک کوه یخ است.

رشد فناوری اینترنت اشیا جرقه تحولی را در عملیات سازم، ایجاد کرده است و دستگاه های اینترنت اشیا در حال حاضر ساخته شده اند 30% کل دستگاه های موجود در شبکه های سازم،

داده‌های غنی که این دستگاه‌ها جمع‌آوری می‌کنند به ،ب‌وکارها بینش ارزشمندی برای تصمیم‌گیری در زمان واقعی و توسعه مدل‌های پیش‌بینی دقیق می‌دهد.

با این حال، اتصال دستگاه های هوشمند به یکدیگر چالش مهمی را برای شرکت ها ایجاد می کند، زیرا دستگاه های ناامن و بدون نظارت متصل به شبکه می توانند خطرات امنیتی جدی ایجاد کنند.

بدون تدابیر امنیتی من،، دستگاه‌های اینترنت اشیا می‌توانند به سرعت به میوه‌ای تبدیل شوند که آنها را در برابر حملات سایبری و نقض داده‌ها آسیب‌پذیر می‌کند.

،ب‌وکارها باید روی امنیت خوب سرمایه‌گذاری کنند و به طور مداوم شبکه‌های IoT خود را نظارت و مدیریت کنند تا مطمئن شوند که همه دستگاه‌ها امن و محافظت می‌شوند. در غیر این صورت، می تواند میلیون ها هزینه کرد در خسارت

4. اینترنت اشیا و هوش مصنوعی به یک دوتایی قدرتمند تبدیل می شوند

آیا شما پشته داده های مدرن شامل نرم افزارهای مجهز به هوش مصنوعی (AI) می شود؟ اگر نه، در حال انجام است.

مانند ارزهای دیجیتال در سال 2021، هوش مصنوعی در سال 2023 سرفصل اخبار را به خود اختصاص داده است.

ChatGPT کلمه رایج فعلی مایکروسافت است میلیاردها سرمایه گذاری در ابزار مکالمه هوش مصنوعی. و گوگل با معرفی Bard در چند هفته پیش عقب نمانده است.

آیا موتورهای جستجو همانطور که می شناسیم تغییر می کنند؟ اراده استخدام فریلنسرها تبدیل به چیزی از گذشته؟

برای گفتن خیلی زود است. اما وقتی اینترنت اشیا و هوش مصنوعی با هم ،یب شوند، چیزهای شگفت انگیزی امکان پذیر است. در اینجا چند نمونه هستند:

  • تصمیم‌گیری در زمان واقعی: دستگاه‌های اینترنت اشیا مقادیر زیادی داده تولید می‌کنند، اما هوش مصنوعی نیروگاهی است که به درک این داده‌ها در زمان واقعی کمک می‌کند.
  • نگهداری پیش‌بینی‌کننده: هوش مصنوعی می‌تواند داده‌های حسگرهای IoT را برای پیش‌بینی زمان احتمالی ،ابی دستگاه یا سیستم تجزیه و تحلیل کند. این دو امکان تعمیر و نگهداری پیشگیرانه، کاهش زمان ،ابی و صرفه جویی در هزینه را فراهم می کند.
  • عملیات خودمختار: با ،یب اینترنت اشیا و هوش مصنوعی، شرکت‌ها می‌توانند سیستم‌های خودمختار را با حداقل مداخله انس، توسعه دهند.
  • تجارب شخصی شده: دستگاه‌های اینترنت اشیا می‌توانند داده‌های مربوط به کاربران را جمع‌آوری کنند، مانند ترجیحات و رفتار آنها. هوش مصنوعی می‌تواند این داده‌ها را برای ارائه تجربیات شخصی‌سازی‌شده، مانند توصیه‌های محصول سفارشی، تجزیه و تحلیل کند.

و صنعت حمل و نقل از جمله برترین بازیکن، است که از قدرت این دو پویا استفاده می کند.

برای مثال، یک وسیله نقلیه متصل می‌تواند ایمنی را با گزارش خطرات یا موانع موجود در جاده جلوتر از راننده از طریق روش‌های مختلف (مثلاً هشدارهای بصری روی صفحه‌های داشبورد، صندلی‌های ارتعاشی یا یکپارچه) بهبود بخشد. دوربین های داشبورد هوش مصنوعی).

برخی از سیستم ها همچنین دارای ویژگی هایی هستند که به وسایل نقلیه اجازه می دهد در صورت احساس مشکل در پیش رو (به ،وان مثال، یک برخورد قریب الوقوع) به یکدیگر هشدار دهند.

این فناوری به ویژه برای کامیون های تجاری مفید است، زمان تحویل را بهبود می بخشد و رانندگان را ایمن نگه می دارد. این یک برد-برد است.

5. شهرهای هوشمند پیشرفت مستمر دارند

یک مطالعه جامع توسط The Insight Partners نشان می دهد که بازار جه، شهر هوشمند ارزش خواهد داشت 3110.58 میلیارد دلار تا سال 2028، با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 19٪.

پذیرش روزافزون فناوری‌های شهر هوشمند، از جمله اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ، نیروی محرکه رشد سریع است.

راه‌حل‌های شهر هوشمند طیف وسیعی از مزایا را ارائه می‌دهند، از جمله بهبود برنامه‌ریزی شهری، افزایش بهره‌وری انرژی و افزایش خدمات شهروندان.

،ت ها و شرکت های خصوصی سرمایه گذاری زیادی در این راه حل ها برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد برای زیرساخت های شهری پایدار و کارآمد می کنند.

به ،وان مثال، Chatanooga، TN، اخیراً با Seoul Robotics برای ایجاد یک سیستم مدیریت ترافیک مبتنی بر لیدار. این سیستم جریان ترافیک و داده های ازدحام را در زمان واقعی ارائه می دهد.

این فناوری شهر را قادر می سازد تا تصمیمات مبتنی بر داده را برای بهینه سازی مدیریت ترافیک اتخاذ کند. و همچنین به شناسایی تصادفات و سایر حوادث کمک می کند و به امدادگران اورژانس اجازه می دهد سریعتر برسند.

استفاده چاتانوگا از فناوری لیدار برای مدیریت ترافیک، بخشی از روند گسترده‌تر شهرها است که از فناوری‌های هوشمند برای بهبود زیرساخت‌ها و خدمات شهری استفاده می‌کنند.

شهرها می توانند ازدحام را کاهش دهند، ایمنی را بهبود بخشند و تجربه کلی شهری را برای ،نان و بازدیدکنندگان با استفاده از داده ها و فناوری برای بهینه سازی جریان ترافیک بهبود بخشند.

به زودی دیگر متوجه پوسترهای فروش حیاط نخواهید شد که از ال،ای رایگ، که به تیرهای تلفن در هر تقاطع شهر میخکوب شده اند. درعوض، انواع حسگرهای لیدار، آب و هوا و کیفیت هوا را مشاهده خواهید کرد که 24/7 داده ها را ضبط می کنند.

به طور کلی، بازار شهر هوشمند در سال‌های آتی رشد قابل توجهی را تجربه خواهد کرد که ناشی از پذیرش فزاینده فناوری‌های هوشمند و نیاز به زیرساخت‌های شهری پایدار است.

بسته شدن

با آغاز سال 2023، واضح است که اینترنت اشیا همچنان نقشی کلیدی در پیشبرد نوآوری و پیشرفت ایفا خواهد کرد. از طریق صنایع مختلف، از مراقبت های بهداشتی گرفته تا تولید و حمل و نقل و فراتر از آن.

،ب‌وکارها باید از این روندها جلوتر بمانند و از قدرت اینترنت اشیا برای پیشبرد رشد و رقابت در سال‌های آینده استفاده کنند.

اعتبار تصویر ویژه:

جرمی موزر

جرمی یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل در uSERP است، یک آژانس روابط عمومی و سئو دیجیتال که با برندهایی مانند دوشنبه، ActiveCampaign، Hotjar و غیره کار می کند. او همچنین شرکت‌های SaaS مانند Wordable.io را می‌،د و می‌سازد و برای نشریاتی مانند Entrepreneur و Search Engine Journal می‌نویسد.


منبع: https://readwrite.com/iot-trends-that-will-shape-the-di،al-world-in-2023/