دسته‌ها
اخبار

دل به دلیل کاهش شدید تقاضا برای رایانه های شخصی، 6650 کارمند خود را اخراج می کند


بر اساس گزارشی که منتشر شده از سوی شرکت دل، شرکت سازنده کامپیوتر Dell قرار است حدود 6650 شغل را که 5 درصد از نیروی کار جه، خود را تشکیل می دهد، ا،اج کند. بلومبرگ. اعلام شد در یک یادداشت روز دوشنبه، جف کلارک، مدیر عامل Dell، گفت که اقدامات قبلی کاهش هزینه‌های شرکت، مانند توقف استخدام و محدودیت‌های سفر، کافی نبوده است و این شرکت در حال تجربه شرایط بازار است که «به فرسایش ادامه می‌دهد. آینده ای مبهم.»

این ا،اج ها به دلیل کاهش تقاضا برای رایانه های شخصی و لپ تاپ ها اعلام شد. به دنبال افزایش فروش رایانه های شخصی در طول همه گیری جه، کووید، ا،ر تولیدکنندگان بزرگ رایانه اکنون شاهد کاهش شدید تقاضا هستند. تحلیلگر صنعت IDC گزارش داد کاهش 37 درصدی در محموله‌های رایانه‌های دل طی سه ماهه تعطیلات اخیر خود در مقایسه با دوره سه ماهه مشابه سال قبل. بلومبرگ گزارش می دهد که 55 درصد از درآمد دل از فروش رایانه های شخصی تولید می شود.

پس از ا،اج، دل 39000 کارمند کمتر در جهان نسبت به اوج خود در ژانویه 2020 خواهد داشت.

کلارک گفت که کاهش مشاغل برای “سلامت و موفقیت بلندمدت” دل ضروری است و سازماندهی مجدد بخش به ،وان فرصتی برای افزایش کارایی و تقویت نوآوری در نظر گرفته می شود. پس از ا،اج، تعداد کارکنان جه، دل به کمترین میزان خود در شش سال گذشته خواهد رسید. بلومبرگبا حدود 39000 نقش کمتر در مقایسه با 165000 نقش تمام وقت در ژانویه 2020 گزارش شد. کلارک گفت: «ما قبلاً رکود اقتصادی را پشت سر گذاشته‌ایم و قوی‌تر ظاهر شده‌ایم. زم، که بازار رونق گرفت ما آماده خواهیم بود.

دل تنها برند مح،اتی نیست که تحت تاثیر کاهش تقاضا برای سخت افزار قرار گرفته است. در ماه نوامبر، HP برنامه‌های خود را اعلام کرد کاهش حدود 6000 شغل، در حالی که لنوو در دسامبر 2022 تعداد نامعلومی از نیروی کار خود در ایالات متحده را ا،اج کرد. استخدام بیش از حدو مشکلات زنجیره تامین، متا، گوگل، مایکروسافت و آمازون همگی ا،اج های گسترده ای را در هفته های اخیر اعلام کرده اند.
منبع: https://www.theverge.com/2023/2/6/23587401/dell-employees-layoffs-tech-recession-falling-pc-laptop-sales