دسته‌ها
اخبار

درخواست‌های بد به‌روزرسانی ویندوز 10 برای ویندوز 11 بازگشته است


لوگوی ویندوز 10

در روزهای اولیه ویندوز 10، مایکروسافت پاپ آپ ها و هشدارهای آزاردهنده تمام صفحه را برای رایانه های شخصی که نسخه های قبلی را اجرا می ،د ارسال می کرد و از آنها می خواست که به جدیدترین نسخه ارتقا دهند. اکنون، مایکروسافت (ظهور) این استراتژی را برای ویندوز 11 باز می گرداند.

مایکروسافت طی چند ماه گذشته به‌تدریج اعلان‌های به‌روزرس، ویندوز 11 را افزایش داده است، به‌ویژه زم، که اولین به‌روزرس، بزرگ (22H2) به وضعیتی عمدتاً پایدار رسیده است. در ماه دسامبر یک صفحه نمایش اسپلش روی برخی از رایانه های شخصی ویندوز 10 ظاهر شد و به مردم اطلاع داد که «نسخه بعدی ویندوز اینجاست» با یک دکمه بزرگ برای ارتقا و یک لینک متنی کوچک برای جلوگیری از به روز رس،.

برخی از افراد اکنون یک پنجره تمام صفحه جدید را مشاهده می کنند که می گوید: “اکنون قفل است: شما واجد شرایط ارتقاء رایگان به ویندوز 11 هستید.” تنها دو دکمه قابل مشاهده وجود دارد – «دریافت آن» و «زمان‌بندی آن». دکمه باقی ماندن در ویندوز 11 در گوشه ای با اندازه فونت کوچکتر پنهان شده است، در یک مثال ک،یک از الگوی UX تیره.

تصویر: "اکنون قفل شده است: شما واجد شرایط ارتقاء رایگان به ویندوز 11 هستید
Reddit

ما برای تأیید با مایکروسافت تماس گرفته‌ایم، و وقتی/اگر پاسخی دریافت کنیم، این مقاله را به‌روزرس، خواهیم کرد. اگر پنجره بازشو واقعی باشد و برای رایانه های شخصی ویندوز 10 منتشر شود، تعجب آور نخواهد بود. مایکروسافت از پنجره‌های بازشو مشابه استفاده کرد تا افراد را به ارتقا از ویندوز 7 به ویندوز 10 سوق دهد که در نهایت به افرادی که ناخواسته اجازه ارتقاء را می دهند (معمولاً از دیدن هشدار و کلیک روی “OK” برای حذف آن) و باقی ماندن با سیستم های ،اب.

خبر خوب این است که مایکروسافت نمی تواند باشد کاملا این بار با به‌روزرس،‌ها تهاجمی است، زیرا بسیاری از رایانه‌های شخصی دارای ویندوز 10 به طور رسمی با ویندوز 11 سازگار نیستند. اگر رایانه شخصی دارید که می‌تواند ویندوز 11 را اجرا کند و هنوز در نسخه‌های قبلی است، می‌تو،د انتظار داشته باشید که سخت‌تر شاهد باشید. درخواست های به روز رس، در آینده

مایکروسافت قصد دارد تا اکتبر 2025 به پشتیب، از ویندوز 10 با رفع اشکال ادامه دهد.

منبع: نیووین، جرد نیومن (ماستودون)، Reddit
منبع: https://www.،wtogeek.com/870516/windows-10s-bad-upgrade-prompts-are-back-for-windows-11/