دسته‌ها
اخبار

دانشگاه های برجسته با IEEE موافقت نامه دسترسی آزاد امضا می کنندرا دانشگاه کالیفرنیا و کنفرانس روسای دانشگاه های ایتالیا (کنسرسیومی از دانشگاه‌های ،تی و غیر،تی معروف به CRUI) هر یک اخیراً توافقنامه خواندن و انتشار را با IEEE امضا ،د. این توافقنامه به محققان این مؤسسه اجازه می‌دهد به اسناد پشت دیوار پرداخت دسترسی پیدا کنند کتابخانه دیجیتال IEEE Xploreمانند مش،ین سنتی. این قرارداد همچنین به آنها اجازه می‌دهد تا مقالات بدون دسترسی خود را بدون پرداخت هزینه در مجلات IEEE منتشر کنند.

IEEE دسترسی آزاد مقالات به جای اشتراک، توسط هزینه های پردازش مقاله پشتیب، می شوند. در چنین ترتیباتی، هزینه APCها توسط سازمانهایی که محققین در آن کار یا تحصیل می کنند پرداخت می شود.


IEEE بیش از 200 مجله و مجله برجسته منتشر می کند و کتابخانه دیجیتال حاوی بیش از 5 میلیون سند از جمله مجلات علمی، مقالات کنفرانس ها و استانداردها است.

توافق نامه UC همه 10 پردیس را پوشش می دهد

قرارداد چهار ساله با دانشگاه کالیفرنیا به محققان سیستم 10 پردیسی این دانشگاه اجازه می‌دهد دسترسی آزاد را در مجلات طلای کاملاً باز و ،یبی سنتی IEEE منتشر کنند. طلا دسترسی آزاد به مجلاتی اطلاق می‌شود که در آن‌ها پس از انتشار، تمام محتوا آزادانه در دسترس است. انتشارات دسترسی باز طلایی معمولاً توسط APCها پشتیب، می شوند. کتابخانه‌های دانشگاه APCها را پوشش خواهند داد انتشار خبر در مورد توافق

عضو ارشد IEEE: “IEEE ناشر بسیار مهمی برای نویسندگان UC است که روزانه مطالعه می کنند و با IEEE کار می کنند.” کیا رو محو نکن در انتشار گفت. کیا دانشیار مهندسی مک،ک و هوافضا در یو سی اروین. من این توافق را تحسین می‌کنم، که نویسندگان UC را قادر می‌سازد تا تحقیقات خود را بدون موانع منتشر و منتشر کنند و این امکان را برای گسترده‌ترین دسترسی ممکن به این بورس تحصیلی ارزشمند فراهم می‌کند.»

مدیر ارشد بازاریابی IEEE، کارن ال هاوکینزدر این بی،ه آمده است که “IEEE متعهد است که تحقیقات حیاتی را در معرض دید جامعه جه، قرار دهد و تجربه انتشار را برای جامعه تحقیقاتی دانشگاه کالیفرنیا تا حد امکان در مجلاتی که بسیاری از جامعه علمی و مهندسی به آن تکیه می کنند، آسان کند.”

محققان CRUI می توانند تعداد نامحدودی مقاله منتشر کنند

CRUI یک قرارداد دسترسی آزاد خواندن و انتشار نامحدود با IEEE امضا کرد. طبق این قرارداد، این قرارداد سه ساله به محققان 54 موسسه کنسرسیوم این حق را می دهد که تعداد نامحدودی از مقالات با دسترسی آزاد را در مجلات ،یبی IEEE و مجلات کاملاً دسترسی آزاد منتشر کنند. انتشار خبر. هزینه دسترسی به محتوای IEEE Xplore و APCها توسط هزینه های مجوز پرداخت شده توسط اعضای کنسرسیوم پوشش داده می شود.

در این انتشار نامه آمده است که در توافقنامه، انتشار مقالات در مجلات دسترسی آزاد IEEE با مجوز Creative Commons انجام می شود، مگر اینکه نویسنده آن را درخواست کند. مجوز به دیگران اجازه می‌دهد تا زم، که نویسنده نسخه اصلی را در اختیار دارد، مقاله را توزیع، اصلاح و به آن اضافه کنند.

ما مشتاقانه منتظر همکاری با مؤسسات بیشتری برای ایجاد توافقنامه هایی هستیم که به IEEE امکان می دهد کار محققان برجسته را با جامعه تحقیقاتی جه، به اشتراک بگذارد تا پیشرفت علمی و مهندسی بیشتر شود.»

در سال های اخیر، کنفرانس روسای دانشگاه های ایتالیا [CRUI] قراردادهای مختلفی را امضا کرده است که انتشار دسترسی آزاد توسط اعضای وابسته را تقویت می کند.» عضو IEEE فروچیو بمان، رئیس CRUI، در این انتشار گفت. با این وجود، چیزی که همکاری با IEEE را قابل توجه می کند، امکان انتشار در مجلات ،یبی و طلایی بدون هزینه اضافی و تعداد نامحدود برای نویسندگان است. [of articles]. انتظارات زیاد است و CRUI بسیار خوشحال است که این همکاری را اعلام می کند که به آن کمک می کند [boosting] رقابت پذیری سیستم آموزشی و تحقیقاتی ایتالیا.

هاوکینز گفت که این توافقنامه به محققان ایتالیایی طیف گسترده‌ای از گزینه‌های انتشار با دسترسی آزاد را در مجموعه مجلات پراستناد ما ارائه می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: این توافق آ،ین مجموعه از ترتیبات دسترسی آزاد است که IEEE راه اندازی کرده است، و افزود: «ما مشتاقانه منتظر همکاری با مؤسسات بیشتری برای ایجاد توافقنامه هایی هستیم که به IEEE اجازه می دهد کار محققان برجسته را با جامعه تحقیقاتی جه، به اشتراک بگذارد. پیشرفت علمی و مهندسی بیشتر.»

بازدید کنید IEEE Open برای ،ب اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های دسترسی باز IEEE برای نویسندگان و مؤسسات و مشاهده لیست بیش از 300 مؤسسه ای که قبلاً توافق نامه دارند.


منبع: https://spect،.ieee.org/open-access-agreements