دسته‌ها
اخبار

دامنه AI.com که آشکارا توسط OpenAI به دست آمده است، کاربران را مستقیماً به ChatGPT می برد


ChatGPT به تازگی یک ارتقاء عظیم دریافت کرده است که دسترسی به چت ربات هوش مصنوعی را بسیار آسان تر می کند.

نام دامنه AI.com(در یک برگه جدید باز می شود) اکنون به ChatGPT OpenAI منتقل می شود. این دامنه در سال 2021 ،یداری شد اما تا همین هفته به یک وب سایت واقعی تبدیل نشد.

Mashable با یک دلال برجسته دامنه صحبت کرد که ادعا کرد برای تسهیل فروش اعتبار دارد، جفری گابریل Saw.com(در یک برگه جدید باز می شود)، برای ،ب اطلاعات بیشتر جبرئیل دلال بود(در یک برگه جدید باز می شود) درگیر با آنچه در آن زمان رکوردشکنی بود فروش از (در یک برگه جدید باز می شود)Sex.com(در یک برگه جدید باز می شود) دامنه 13 میلیون دلاری در سال 2010.

با توجه به شرایط فروش، گابریل گفت که نمی تواند به طور کامل تایید کند که ،یدار چه ،ی است AI.com(در یک برگه جدید باز می شود) بود، اما گفتگو جای کمی برای تفسیر باقی گذاشت. توضيحات جايگزين، از قبيل اينكه شخصي به OpenAI لطف هنگفت و چند ميليون دلاري كرده است، قابل قبول است.

Mashable از OpenAI خواست تایید کند که ،یدار دامنه است، اما این شرکت هنوز پاسخی نداده است.

همچنین ببینید:

OkCupid سوالات منطبق ایجاد شده توسط ChatGPT را آغاز می کند

گابریل به Mashable گفت: «بدیهی است که وقتی به آن مراجعه کنید، اطلاعات عمومی می شود.

در مورد قیمت فروش نهایی، گابریل گفت که دامنه “مانند” AI.com(در یک برگه جدید باز می شود) در بازار امروز بیش از 10 میلیون دلار خواهد بود. گابریل همچنین تایید کرد که قبل از ،ید، AI.com(در یک برگه جدید باز می شود) با قیمت درخواست عمومی 11 میلیون دلار فهرست شد.

به گفته جبرئیل، AI.com(در یک برگه جدید باز می شود) از زم، که کارگزاری دامنه را شروع کرد، پیشنهادات منظمی دریافت کرد.

او می‌گوید: «هر هفته یک نفر صد دلار، دویست دلار، یک میلیون دلار پیشنهاد می‌داد.

گابریل می‌گوید یکی از ،یداران علاقه‌مند آمازون بود، اگرچه او معتقد است که علاقه آنها به استفاده از این دامنه برای محصول اینترنتی آمازون آینده‌اش بوده است، بیشتر از یک محصول مبتنی بر هوش مصنوعی. با این حال، غول تجارت الکترونیک در نهایت ،ید دامنه را پس گرفت. جالب است که گابریل می گوید، شرکت هایی مانند انویدیا و اینتل که روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری می کنند، وقتی در مورد دامنه مورد نظر قرار می گیرند، هیچ علاقه ای نشان نمی دهند.

گابریل گفت: «این جالب است که شما نام‌هایی از این قبیل را بفروشید و به سراغ رهبران صنعت بروید. “بسیاری از اوقات، آنها آنها را نمی‌خواهند یا تمایلی به پرداخت قیمت‌های بزرگ‌تر ندارند. و معمولاً این شرکت کوچک‌تر و کمتر شناخته شده‌ای است که هنوز نام یا برند شناخته‌شده‌ای ندارد که باید سر و صدا ایجاد کند یا انجام دهد. چیزی که آنها را به یاد ماندنی تر می کند تا این تصور از رهبری صنعت ایجاد شود.”

«حالا، نمی‌دانم که آیا [the buyer] واقعاً به آن نیاز داشت.» او ادامه داد: «اما تا حد زیادی آن محصول را به ،وان یک رهبر مستحکم خواهد کرد. این کار را در عرض چند هفته یا چند ماه انجام داده است، درست است؟ دستیابی به این نوع شلوغی و استفاده برای برخی از شرکت ها 10 یا 20 سال طول می کشد.”

به دلیل مختصر بودن و نادر بودن، نام های دامنه دو حرفی .com جزو جام مقدس دامنه های صنعت محسوب می شوند. تنها 676 ،یب ممکن وجود دارد و همه آنها مدت زیادی است که ثبت شده اند، به این م،ی که تنها راه برای به دست آوردن یکی، پرداخت حق بیمه در بازارهای پس از فروش است. مطابق با NameBio(در یک برگه جدید باز می شود) و DNJournal(در یک برگه جدید باز می شود)، دو وب سایتی که فروش دامنه عمومی را دنبال می کنند، حتی تصادفی ترین ،یب دو حرفی .com حداقل در یک دهه گذشته کمتر از 100000 دلار فروخته نشده است. فروش برتر دامنه دو حرفی در سال گذشته، IT.com(در یک برگه جدید باز می شود)، به مبلغ 3.8 میلیون دلار ،یداری شد.

مراکز تجارت دامنه مانند DomainInvesting(در یک برگه جدید باز می شود) اولین بار در مورد فروش گزارش شد AI.com(در یک برگه جدید باز می شود) در سپتامبر 2021 پس از اینکه متوجه شد دامنه در حال انتقال است. Future Media Architects، یک شرکت سرمایه گذاری دامنه که ده ها هزار نام دامنه را در کارنامه خود دارد، مالک آن بود. AI.com(در یک برگه جدید باز می شود) گابریل گفت 15 سال قبل از فروش. پس از ،ب AI.com(در یک برگه جدید باز می شود) کامل شد، دامنه برای تمام این مدت بدون استفاده رها شد. سپس، در 15 فوریه 2023، برخی از کاربران رسانه های اجتماعی شروع به کار ،د اطلاع(در یک برگه جدید باز می شود) که AI.com(در یک برگه جدید باز می شود) در حال ارسال به ChatGPT بود.

ممکن است توییت حذف شده باشد
(در یک برگه جدید باز می شود)
(در یک برگه جدید باز می شود)

کمی بعد، Saw.com(در یک برگه جدید باز می شود) تصدیق کرد(در یک برگه جدید باز می شود) چت آنلاین با یک توییت

“گربه از کیف بیرون آمده است! ما با افتخار می گوییم که بخشی از آن بودیم Ai.com(در یک برگه جدید باز می شود) فروش دامنه دیدن اینکه با آن چه می‌کنند بسیار هیجان‌انگیز است!» @sawsells، از جمله هشتگ ChatGPT، پست کرد.

ChatGPT از OpenAI برای اولین بار در نوامبر 2022 به روی عموم باز شد و به سرعت به چهره روند انفجاری هوش مصنوعی در دنیای فناوری تبدیل شد. تنها در دو ماه، ChatGPT پایگاه کاربری بیش از 100 میلیون کاربر را به خود اختصاص داد و تبدیل به کاربر شد سریعترین رشد برنامه تمام دوران

حتی با وجود محبوبیت روزافزون اپلیکیشن‌های هوش مصنوعی، گابریل فکر نمی‌کند که قیمت فروش آن به‌دلیل مسائل مختلف اقتصادی، اگر امروز به‌جای یک سال و نیم پیش ،یداری می‌شد، چندان متفاوت نبود. با این حال، او فکر می کند احتمالاً بیش از چند شرکت وجود دارند که اکنون از انتخاب خود برای عدم پیگیری دامنه پشیمان هستند.

بسیاری از شرکت‌ها این فرصت را داشتند که آن را ب،ند، و اکنون که Mashable آن را گزارش می‌کند، احتمالاً به این م،ی است که مایکروسافت می‌داند که [the buyer] گابریل می گوید، آیا آمازون خواهد دید که به شخص دیگری فروخته شده است. من فکر می کنم برخی از افراد در جلسات امروز هستند که می گویند، “ل،تی این را از دست داده است؟”
منبع: https://mashable.com/article/chatgpt-ai-dot-com-domain-name-openai