طبق گزارش ها، دادگاه تجاری فرانسه در پاریس امروز اپل را به دلیل اعمال توهین آمیز اپ استور 1 میلیون دلار جریمه کرد رویترز. طبق این حکم، اپل بندهای تجاری ناعادلانه ای را برای توسعه دهندگان برنامه های فرانسوی برای دسترسی به اپ استور وضع کرد.

ویژگی عمومی فروشگاه App iOS غیراشباع شده است
این تصمیم نتیجه تحقیقات چند ساله سازمان نظارت بر امور مصرف کنندگان و کلاهبرداری فرانسه (DGCCRF) است که تحت نظارت و، دارایی فرانسه است. برونو لومر وزیر دارایی فرانسه از حقوق توسعه دهندگان دفاع می کند و معتقد است که فروشگاه های اپلیکیشن اپل و گوگل از توسعه دهندگان نرم افزار بهره می برند. تحقیقات او نشان داد که “عدم تعادل قابل توجهی” در روابط بین اپل و گوگل و توسعه دهندگ، که اپلیکیشن ها را در آن فروشگاه ها می فروشند، وجود دارد.

در یک بی،هاپل گفت که تصمیم دادگاه را بررسی خواهد کرد و به همکاری با توسعه دهندگان فرانسوی ادامه خواهد داد. این شرکت همچنین گفت که به “بازارهای پر جنب و جوش و رقابتی” که اجازه شکوفایی نوآوری را می دهد اعتقاد دارد.

ما این تصمیم دادگاه فرانسه را از نزدیک بررسی خواهیم کرد و به سختی کار را برای ارائه پشتیب، برای توسعه دهندگان و تجربه ای امن برای کاربران ادامه خواهیم داد.

از طریق اپ استور، به توسعه دهندگان فرانسوی در هر اندازه کمک کرده ایم تا شور و خلاقیت خود را با کاربران سراسر جهان به اشتراک بگذارند و در عین حال مک، امن و قابل اعتماد برای مشتریان ایجاد کنند.

جریمه ای که اپل با آن مواجه شده از نظر درآمد این شرکت ناچیز است، اما به طور بالقوه می تواند منجر به تغییر قو،ن اپ استور شود.

اپل با چندین تحقیق دیگر در مورد اپ استور و شیوه های تجاری خود در فرانسه، آلمان، هلند، بریت،ا و ایالات متحده، به نام چند مورد سروکار دارد.

داستان های محبوب

iOS 16.2 این 12 ویژگی جدید را به آیفون شما اضافه می کند

iOS 16.2 اکنون پس از دو ماه آزمایش بتا برای آیفون 8 و جدیدتر در دسترس است. با افزودن‌های لحظه آ،ی مانند Apple Music Sing و Advanced Data Protection، به‌روزرس، نرم‌افزار شامل بیش از دوجین ویژگی و تغییر جدید برای آیفون است. در زیر، بسیاری از ویژگی‌های جدید موجود با iOS 16.2 را مرور کرده‌ایم، از جمله اپلیکیشن جدید تخته سفید اپل Freeform، دو صفحه قفل جدید…

Gurman: Mac Pro کاملاً جدید هنوز در حال آزمایش است، اما تراشه ‘M2 Extreme’ احتمالاً لغو شده است

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، اپل همچنان به آزمایش یک مک پرو کاملاً جدید با تراشه M2 Ultra ادامه می دهد، اما این شرکت احتمالاً از برنامه های خود برای عرضه یک پیکربندی پیشرفته تر با تراشه موسوم به “M2 Extreme” صرف نظر کرده است. برای ویدیوهای بیشتر در کانال YouTube MacRumors مش، شوید. گورمن در آ،ین نسخه خبرنامه امروز خود گفت که مک پرو با تراشه M2 Ultra در دسترس خواهد بود.

Gurman: مدل‌های جدید مک‌بوک پرو در اوایل سال 2023 معرفی می‌شوند، iMac با تراشه M3 در اوا، سال عرضه می‌شود

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، اپل قصد دارد مدل‌های جدید مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی را با گزینه‌های تراشه‌های M2 Pro و M2 Max در اوایل سال آینده عرضه کند. در ابتدا انتظار می رفت این لپ تاپ ها در سال جاری عرضه شوند، اما گزارش شده است که در داخل با تاخیر مواجه شده اند. هیچ تغییر عمده ای برای مدل های 14 اینچی و 16 اینچی مک بوک پرو بعدی فراتر از گزینه های تراشه ارتقا یافته و احتمالاً سریعتر انتظار نمی رود.

آیا واقعا iMac Pro دیگری وجود خواهد داشت؟

پس از معرفی مک استودیو و استودیو نمایشگر در مجموعه محصولات اپل، و با نشانه های ،یبی از آی مک سیلی، بزرگتر اپل در نقشه راه محصول، آیا آی مک پرو دیگری وجود خواهد داشت؟ پنج سال پیش در این هفته اپل آی‌مک پرو را معرفی کرد که در آن زمان به ،وان «قوی‌ترین مکی که تا به حال ساخته شده» معرفی می‌شد. در مارس 2021، اپل اعلام کرد که iMac Pro را متوقف می کند. با آن …

AirPods Max 2: هر آنچه در مورد ویژگی ها و تاریخ راه اندازی می د،م

ایرپاد م، اپل دو سال پیش در همین امروز عرضه شد، اما شایعات در مورد جانشین آن کم‌کم است، بنابراین دقیقاً چه انتظاری از ایرپاد م، ۲ داریم؟ پس از ماه‌ها شایعات، ایرپاد م، دو سال پیش از امروز وارد بازار شد، اما به نظر می‌رسد این دستگاه در حال حاضر قدمت خود را نشان می‌دهد و نسل دوم AirPods Pro طیفی از نوآوری‌های تکنولوژیکی را اضافه کرده است.

«Trashcan» Mac Pro: یادآوری یکی از بحث برانگیزترین طرح های اپل نه سال بعد

اپل نه سال پیش، امروز، مک پرو بحث برانگیز «سطل ،» را راه اندازی کرد و یکی از طرح های مورد انتقاد خود را معرفی کرد که در دوره ای از نارضایتی گسترده از سری مک ها ادامه داشت. طراحی مجدد، مک پرو را در مسیری کاملاً جدید قرار داد، که در راس آن یک استوانه آلومینیومی صیقلی قرار گرفت که به طور غیررسمی «سطل ،» نامیده شد. تمام اجزای مک پرو…