دسته‌ها
اخبار

خرید و قیمت تحقیق در مورد نانو تکنولوژی ترب-تکنولوژِی جهانی

ایجاد خاصیت آب گریزی در سطوح با استفاده از فناوری نانو،باعث افزایش ماندگاری،کاهش هزینه ها و همچنین کاهش زمان مورد نیازجهت نظافت این سطوح از جمله مزایای مهم دانش آب گریزی است که در زمینه های مختلف و حتی زندگیمان کاربرد پیدا کرده است. نکته قابل توجهی که در مورد سطوح آب گریز وجود دارد این است که ، این سطوح علاوه بر دفع آب از روی سطح خود توانایی دفع آلودگی ها شامل ذرات جامد،مایعات آلی و آلودگی های زیستی را نیز دارند. کاربردهای نانو تکنولوژی در دهه 80 قرن بیستم به شکلی باور نکردنی مورد توجه قرار گرفت. فناوری نانو توانایی کنترل لایه های اتمی و ملکولی است که به قصد تغییر خواص مواد انجام می شود. دانشمندان از نانو بعنوان یکی از علومی که آینده جهان را تغییر می دهد نام می برند. نانو تکنولوژی یک علم جدید محسوب نمی شود ولی در چند دهه گذشته رویکردی جدید در تمامی علوم داشته و مواد نانو در تمامی رشته ها تولید شده اند.

این وسیله که توسط دانشمندان دانشگاه کلرادو بولدر در مجله Science Advances توضیح داده شده است به اندازه کافی انعطافی است که می توانید آن را مانند انگشتر، دستبند یا هر وسیله جانبی دیگری که پوست شما را لمس می‌کند، بپوشید. ایجاد رایانه‌های نانومقیاس برای استفاده در مراقبت‌های بهداشتی دقیق از دیرباز رویای بسیاری از دانشمندان و ارائه دهندگان مراقبت­های بهداشتی بوده است. اکنون، برای اولین بار، محققان در دانشگاه Penn State یک عامل نانومحاسباتی تولید کرده‌اند که می‌تواند عملکرد پروتئین خاصی را که در حرکت سلولی و متاستاز سرطان نقش دارد، کنترل کند.

  • اما براي کشورهايي که بتوانند با استفاده از روند موجود، جايگاهي را در آينده امنيت جهاني براي خود در نظر بگيرند، يک فرصت خواهد بود.
  • قرن بیست و یکم ، قرن فناوری های نانو ، مهمترین دوران صنعت به شمار می رود .
  • در نتیجه عبارت‌هایی جمعی مانند «فناوری‌های نانو» یا «فناوری‌های ابعاد-نانو» به طیف گسترده‌ای از تحقیقات و کاربردها اشاره دارد که ویژگی مشترک همه آنها «اندازه» است.
  • وی این نظریه را ارائه داد که در آینده‌ای نزدیک می‌توانیم مولکول‌ها و اتم‌ها را به صورت مسقیم دستکاری کنیم.
  • فرآیندهایی برای ایجاد نظم ، رشد میدان الکتریکی و رشد الگو وجود دارد.

این نانوبادی‌ها به اندازه کافی برای استفاده در اسپری‌های استنشاقی یا بینی پایدار هستند و امکان کاربرد آن‌ها در این فرم از محصولات وجود دارد. این مواد در کنار واکسن‌های تزریقی، گزینه جدیدی را برای پیشگیری و درمان COVID-۱۹ ارائه می‌دهند. دلیل این موضوعآزادی عمل اتمها و مولکولهای آنها در این مقیاس ذکر می گردد.

نانوتکنولوژی چنان چه ذکر شد، منجر به تغييراتي شگرف در استفاده از منابع طبيعي، انرژی و آب خواهد شد و پس اب و آلودگي را کاهش خواهدداد. همچنين فناوری‌هاي جديد، امکان بازيافت و استفاده مجدد از مواد، انرژی و آب را فراهم خواه ن د کرد. لازم به ذکراست، نانوتکنولوژی توان حذف آلودگي‌های کوچک از منابع آبی (کمتر از ۲۰۰ نانومتر) و هوا (زير ۲۰ نانومتر) و اندازه‌گيری و تخفيف مداوم آلودگي در مناطق بزرگتر را دارد.

انواع مواد نانو + مزایا و معایب استفاده از تکنولوژی نانو

ساختمان‌هایی که با سیمان‌های الیافی ساخته می‌شوند پس از مدتی به منبع لکه و کثیفی تبدیل می‌شوند. سیمان استفاده شده در نمای ساختمان‌ها کثیفی‌ها و کپک‌ها را می‌کده و با تاثیر نور خورشید آنها را به خوبی در داخل سیمان جایگزین می‌کند. نانو لوله‌های کربنی دارای ساختاری هستند که آنها را از فولاد قوی‌تر و بسیار سبک می‌کند به طوری که می‌توانند خمیدگی و کشش را بدون شکستن تحمل نمایند و در آینده جایگزین الیاف کربن خواهند شد. ضمناً کسب سهم مناسب در بازارهای جهانی جز برپایه فناوری های نوین مقدور نیست. لذا یکی از وظایف کارگروه ترویج، معرفی تجربه های موفق زنجیره تولید ثروت به گستره مخاطب فناوری نانو خواهد بود.

کاربردهای نانو در پزشکی

این روکش به دوکسیل اجازه می دهد تا از تشخیص و تخریب سیستم ایمنی اجتناب کنند، در نتیجه زمان ماندگاری دارو در بدن را افزایش می دهد.دوکسیل فرصت بیشتری برای رسیدن به بافت توموری دارد، که در آن دارو به آرامی چکه می کند. جلوگیری از دارو از تعامل با سلول های طبیعی، در نتیجه از اثرات جانبی آن ها پرهیز می کند. به جای آن تصور کنید که اگر سلول های سرطانی یا حتی پیش سرطانی با دستگاه های اسکن معمولی تشخیص و برچسب گذاری شوند. سياستگذاري علم و تکنولوژي (مطالعه موردي نانوتکنولوژي در ايران)، دکتر قاضي نوري.

به عنوان مثال، نانولوله ها و ذرات نانو، که لوله ها و ذرات تنها چند اتم هستند و آئروژل ها، موادی که از مواد بسیار سبک و قوی با خواص عایق قابل توجه تشکیل شده است، می توانند راه را برای تکنیک های جدید و محصولات برتر هموار کنند. علاوه بر این، ربات هایی که تنها چند نانومتر طول دارند، نانو ربات نامیده می شوند و نانو کارخانه ها می توانند به ساخت مواد و اشیاء جدید کمک کنند. زمینه های در حال حضور علم نانو و مهندسی نانو منجر به فهم و کنترل ستون فقرات اساسی همه مباحث فیزیکی است.

اصول جلوگیری از اتلاف انرژی در ساختمان ها

مطالعات نشان داده اند که این روش با موفقیت می تواند برای دستیابی به آلودگی های پراکنده شده در استخرهای زیرزمینی و با هزینه بسیار کمتر از روش هایی که برای تصفیه آب به بیرون از زمین نیاز دارند، استفاده شود. همیشه در میان عامه می‌شنویم که مثلاً می‌پرسند چطور نانوی این محصول را می توانیم فعال نماییم؟! به این شکل قادر بودند با نفوذ درساختار مولکولی مواد، دنیای جدید را به روی چشم بشر باز نمایند. از ارسال دیدگاه های نامرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.

ظرفيت نهايي ذخيره اطلاعات به حدود يک ترابيت در هر اينچ ربع برسد، و اين امر موجب مي‌شود که ذخيره‌ سازي ۵۰ عدد DVD يا بيشتر در يک هارد ديسک با ابعاد يک کارت اعتباري شود. يعني مقياسي که شيمي، فيزيک، زيست‌شناسي و شبيه‌سازي کامپيوتري، همگي به آن سمت درحال گرايش هستند. در این ویکی‌پدیا پیوندهای زبانی در بالای صفحه و هم‌تراز با عنوان مقاله قرار دارند.