دسته‌ها
اخبار

حملات به Dominion Voting علیرغم پرونده های حقوقی بالا ادامه دارد


با مجموعه ای از شکایت های میلیارد دلاری، از جمله پرونده 1.6 میلیارد دلاری علیه فا، نیوز که قرار است در ماه جاری محاکمه شود، Dominion Voting Systems یک هشدار جدی به هر ،ی که دروغ می گوید که فناوری این شرکت در تقلب در انتخابات 2020 نقش داشته است، ارسال کرد: مراقب باشید با خودتان کلمات، یا ممکن است بهای آن را بپردازید.

همه به هشدار توجه نمی کنند.

«سلطه، چرا به ما نشان نمی‌دهی که داخل دستگاه‌هایت چه چیزی است؟» مایک لیندل، مدیر اجرایی MyPillow و منکر برجسته انتخابات، ماه گذشته در جریان پخش زنده فریاد زد. وی افزود که این شرکت که یک شکایت 1.3 میلیارد دلاری برای افترا علیه او تنظیم کرده است، در “بزرگترین پوشش برای بزرگترین جنایت در تاریخ ایالات متحده – احتمالا در تاریخ جهان” دست داشته است.

این ادعاها مبنی بر اینکه شرکت‌های نرم‌افزار انتخاباتی مانند Dominion به سازمان‌دهی تقلب گسترده در انتخابات 2020 کمک کرده‌اند، در سال‌هایی که دونالد جی. ترامپ، رئیس‌جمهور سابق و متحدانش برای اولین بار این نظریه‌ها را مطرح ،د، به طور گسترده‌ای رد شده است. اما راست افراطی‌های آمریکایی در رسانه‌های اجتماعی و تأثیرگذاران در رسانه‌های خبری در هفته‌ها و ماه‌های اخیر به اظهارات بی‌اساس درباره این شرکت و دستگاه‌های رای‌گیری الکترونیکی آن ادامه داده‌اند و مقامات ،تی را تحت فشار قرار داده‌اند تا قراردادها را با Dominion لغو کنند.

حملات پایدار نشان می دهد که چگونه ادعاهای تقلب در رأی دهندگان آقای ترامپ در تصورات مش، حامیان او ریشه دوانده است. و آنها چالشی ،ره آور را منع، می کنند که Dominion و هر گروه دیگری که توجه نظریه پردازان توطئه را به خود جلب می کند، در کنار گذاشتن ادعاهای نادرست با آن مواجه است.

حملات در مورد Dominion به نقطه داغ اوا، سال 2020 نرسیده است، زم، که این شرکت به ،وان یک شرور اصلی در یک داستان پیچیده و ساختگی تقلب در رأی‌دهی انتخاب شد. در آن داستان، شرکت آرا را بین نامزدها رد و بدل کرد، برگه‌های رای جعلی تزریق کرد یا اجازه داد آسیب‌پذیری‌های امنیتی آشکار در دستگاه‌های رای‌گیری باقی بماند.

Dominion می‌گوید که تمام این ادعاها بدون مدرکی برای حمایت از آنها مطرح شده است.

دومینیون در بی،ه ای ایمیلی گفت: «نزدیک به دو سال پس از انتخابات 2020، هیچ مدرک معتبری به هیچ دادگاه یا مرجعی ارائه نشده است که نشان دهد دستگاه های رأی دهی کاری غیر از شمارش دقیق و قابل اعتماد آرا در همه ایالت ها انجام داده اند».

روز جمعه، قاضی در دلاور که بر پرونده افترا فا، نظارت می‌کرد، حکم داد که کاملاً واضح است که فا، نیوز و فا، بیزینس ادعاهای نادرستی درباره این شرکت مطرح کرده‌اند – یک ش،ت بزرگ برای شبکه.

اسناد شکایتی که توسط سازنده ماشین های رای گیری Dominion علیه فا، نیوز تنظیم شده است، بحث های داخل شبکه را در مورد ادعاهای نادرست مربوط به انتخابات 2020 روشن کرده است.

بسیاری از اینفلوئنسرهای برجسته از زم، که Dominion شروع به شکایت از نظریه پردازان برجسته توطئه در سال 2021 کرد، از ذکر این شرکت پر، ،د. فا، نیوز در آن سال لو دابز را ا،اج کرد – تنها چند روز پس از شکایت از سوی Smartmatic، یکی دیگر از شرکت های نرم افزار انتخاباتی – گفت که شبکه روی «فرمت های جدید» تمرکز کرده است. ” آقای دابز همچنین متهم پرونده Dominion علیه فا، است که قرار است در 17 آوریل به دادگاه برود.

با این حال، از زمان Dominion، نزدیک به نه میلیون بار در وب سایت های رسانه های اجتماعی، برنامه های پخش و رسانه های سنتی از Dominion نام برده شده است. اولین شکایت خود را مطرح کرد در ژانویه 2021، از جمله نزدیک به یک میلیون نفر که به «تقلب» یا تئوری‌های توطئه مرتبط اشاره کرده‌اند، طبق گفته آزمایشگاه Zignal، یک شرکت نظارت بر رسانه‌ها. برخی از پست‌هایی که به طور گسترده به اشتراک گذاشته می‌شود از سوی نماینده مارجوری تیلور گرین، جمهوری‌خواه گرجستان، که ماه گذشته توییت کرد که این شکایت‌ها انگیزه‌های سیاسی دارند، و کاری لیک، نامزد سابق جمهوری‌خواه برای فرمانداری آریزونا که تئوری‌های تقلب در رأی‌دهندگان را در مورد ماشین‌های انتخاباتی مطرح کرده است، بود. از زمان ش،ت او در سال گذشته

آقای لیندل همچنان یکی از بلندترین صداهایی است که ادعاهای اثبات نشده علیه Dominion و ماشین‌های رای‌گیری الکترونیکی را مطرح می‌کند و صدها ویدیو را به Frank S،ch، سایت خبری خود ارسال می‌کند و با داستان‌های تقلب در رأی‌دهندگان به شرکت حمله می‌کند.

ماه گذشته، آقای لیندل پس از آن که شهرستان Shasta، یک پایگاه محافظه‌کار در شمال کالیفرنیا، پس از پایان قرارداد خود با Dominion، به استفاده از برگه‌های رای کاغذی رأی داد، در جریان زنده خود جشن گرفت. یک ناظر شهرستان داشت برای ملاقات خصوصی پرواز کرد با آقای لیندل قبل از رای گیری، بحث در مورد چگونگی برگزاری انتخابات بدون ماشین های رای گیری، به گفته آقای لیندل. ناظر در نهایت به تغییر برگه های رای کاغذی رای داد.

آقای لیندل این هفته در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز ادعا کرد که میلیون‌ها دلار برای کمپین‌ها برای پایان دادن به تقلب در انتخابات، تمرکز بر لغو سیستم‌های رای‌گیری الکترونیکی و جایگزینی آنها با برگه‌های کاغذی و شمارش دستی هزینه کرده است.

او در این مصاحبه گفت: “من هرگز، هرگز، هرگز، هرگز عقب نخواهم نشست.” وی افزود که شکایت Dominion علیه وی که پس از آن ادامه دارد دادگاه عالی ایالات متحده از بررسی درخواست تجدیدنظر او خودداری کرد“بیهوده” بود و شرکت “مقصر” بود.

آقای لیندل گفت: “آنها نمی توانند آن را انکار کنند، هیچ ، نمی تواند آن را انکار کند.”

جو اولتمن، مجری «پاد،ت روزانه محافظه‌کار» و مروج تئوری‌های توطئه تقلب در رأی‌دهندگان، در اوا، ماه مارس میزبان اپیزودی با ،وان «سلطه تمام شد» بود که در آن ادعا کرد «دستگاهی وجود دارد که در ماشین‌های Dominion استفاده می‌شود. برگه‌های رای را منتقل کنید،» که فقط از حدس و گمان پشتیب، می‌کند.

آقای اولتمن گفت: “این همه چیز را تغییر می دهد.”

Dominion آقای Oltmann را فرستاد نامه ای در سال 2020 درخواست از او برای حفظ اسناد مربوط به ادعاهای خود در مورد شرکت، که اغلب اولین گام در دعوای افترا است.

تینا پیترز، کارمند سابق شهرستان در ک،ادو که به 10 اتهام مرتبط با دستکاری تج،ات انتخاباتی Dominion متهم شده بود، در یک جریان زنده ماه گذشته در رامبل، پلتفرم استریمینگ محبوب در میان اینفلوئنسرهای راستگرا، بیش از یک ساعت را به این برنامه اختصاص داد. ادعاهای مختلف تقلب در انتخابات، که بسیاری از آنها Dominion را نشان می دهند. این بحث شامل پیشنهادی بود مبنی بر اینکه چون روی جعبه‌های متعلق به Dominion مهر «ساخت چین» زده شده بود، سیستم انتخاباتی در برابر دستکاری حزب کمونیست چین آسیب‌پذیر بود.

آقای اولتمن و خانم پیترز به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ ندادند.

شکایت فا، نیز به آتش تئوری توطئه افزوده است.

سایت‌های خبری راست افراطی تا حد زیادی این یافته را نادیده گرفته‌اند که مجریان فا، نیوز ادعاهای تقلب در رأی‌دهی را به‌طور خصوصی تحقیر می‌کنند، حتی اگر زمان پخش قابل‌توجهی به آن‌ها داده شود. در عوض، Gateway Pundit، یک سایت راست افراطی که به دلیل ارائه نظریه‌های تقلب در رأی‌دهندگان معروف است، بر اسناد جداگانه‌ای تمرکز کرد که نشان می‌داد مدیران Dominion «می‌دانستند که سیستم‌های رأی‌گیری آن مشکلات امنیتی عمده‌ای دارند».

این اسناد پیام‌های خصوصی دیوانه‌وار بین کارمندان Dominion را نشان می‌داد که در حال عیب‌یابی مشکلات بودند و یکی از کارمندان گفت: «محصولات ما بد است». در یک ایمیل، سخنگوی Dominion خاطرنشان کرد که این اظهارات مربوط به یک صفحه نمایش است که پیام خطا را پنهان می کند.

در ماه فوریه، آقای ترامپ داستان Gateway Pundit را در Truth Social، شبکه اجتماعی راست‌گرای خود به اشتراک گذاشت و موج جدیدی از حملات علیه این شرکت را برانگیخت.

یکی از اینفلوئنسرهای راست افراطی که گاهی اوقات آقای ترامپ پیام هایش را در سایت Truth Social به اشتراک می گذارد، گفت: ما ،ت نخواهیم بود. “سلطه دشمن است!”


منبع: https://www.nytimes.com/2023/04/06/technology/dominion-voting-mike-lindell-t،p.html