دسته‌ها
اخبار

جمعه ویدیویی: گرفتن رفلکس – طیف IEEEجمعه ویدیویی منتخب هفتگی شما از ویدیوهای رباتیک عالی است که توسط دوستان شما در اینجا جمع آوری شده است طیف IEEE رباتیک ما همچنین یک تقویم هفتگی از رویدادهای روباتیک آینده را برای چند ماه آینده ارسال می کنیم. لطفا رویدادهای خود را برای ما ارسال کنید تا درج شود.

اج، و نمایشگاه روباتیک: 10–11 مه 2023، بوستون
ICRA 2023: 29 مه تا 2 ژوئن 2023، لندن
نشست انرژی پهپاد و رباتیک: 10–12 ژوئن 2023، هیوستون
ربوکاپ 2023: 4–10 ژوئیه 2023، بوردو، فرانسه
RSS 2023: 10–14 ژوئیه 2023، DAEGU، کره ج،ی
IEEE RO-MAN 2023: 28–31 اوت 2023، بوسان، کره ج،ی
CLAWAR 2023: 2–4 اکتبر 2023، فلوریانوپلیس، برزیل
انسان نماها 2023: 12–14 دسامبر 2023، آستین، ت،.

از ویدیوهای امروز لذت ببرید!

مهندسان MIT به دنبال این هستند که به روبات‌ها لمسی زیرک‌تر و انسان‌مانند بدهند، اکنون یک گیره را توسعه داده‌اند که با رفل، آن را می‌گیرد. به جای شروع از ابتدا پس از یک تلاش ناموفق، ربات تیم در آن لحظه خود را با غلتیدن، کف دست یا نیشگون گرفتن یک شی برای گرفتن بهتر سازگار می کند.

[ MIT ]

روباتیک‌های مؤسسه سیستم‌های هوشمند ما، پلانک در اشتوتگارت، یک ربات زیر آب با الهام از چتر دریایی ساخته‌اند که امیدوارند روزی بتواند ،‌ها را از کف اقیانوس جمع‌آوری کند. نمونه اولیه تقریباً بدون سر و صدا می تواند اشیا را در زیر بدن خود بدون تماس فیزیکی به دام بیاندازد و در نتیجه تعاملات ایمن را در محیط های ظریف مانند ص،ه های مرج، امکان پذیر می کند. Jellyfish-Bot می تواند ابزار مهمی برای اصلاح محیط باشد.

[ Max Planck Ins،ute ]

برای به اشتراک گذاشتن آ،ین کار مش، خود در مورد رفتارهای ربات انسان نما با دراکو 3 هیجان زده هستیم. ما مشتاقانه منتظر روزی هستیم که این ربات ها بتوانند در خانه و محل کار به ما کمک کنند تا کارهای ،ل کننده و وقت گیر را انجام دهیم!

[ UT HCRL ]

این تحقیق بر روی طراحی یک گیره هیب، جدید تمرکز دارد که گرفتن و پرتاب همه کاره را با یک محرک امکان پذیر می کند. گیره شامل یک مک،سم چفت کننده منحصر به فرد است که دو انگشت سفت و غیرفعال را با دراز ،/ آزاد ، نوار ا،تیک جفت شده به حرکت در می آورد. این آرایش عملکرد دوگانه انطباق با اجسام با هندسه های مختلف، ویژگی های نیروی تماس سطحی متفاوت و ذخیره انرژی در قالب پتانسیل ا،تیک را فراهم می کند. مک،سم قفل پیشنهادی می‌تواند به سرعت از رهاسازی سریع به آزادسازی تدریجی پتانسیل ا،تیک ذخیره‌شده تغییر کند و شتاب بیشتر جسم را در حین پرتاب و بدون شتاب در هنگام قرار دادن امکان‌پذیر کند. با انجام این کار، شی را می توان در محل مورد نظر حتی دورتر از فضای کاری قابل دسترس دستکاری کننده قرار داد.

[ Paper ]

با تشکر، Nagamanikandan!

حیوانات (یا حداقل، بسیاری از حیوانات) به دلایلی خفن هستند – این به مدیریت تماس ایمن با محیط کمک می کند. بیایید همه ربات ها را ترقی کنند!

[ Paper ]

متش،، فام!

این ویدیوی کوتاه یک محرک از اد هابتور در دانشگاه واشنگتن را نشان می دهد که از مهره های پرندگان دریایی و مارها الگوبرداری شده است.

[ UW ]

ممنون، سارا!

این ویدئو نتایج مربوط به اکتشاف مستقل و بازرسی بصری یک م،ن با،ت در داخل یک کشتی FPSO را ارائه می دهد. به طور خاص، RMF – یک ربات هوایی مقاوم در برابر برخورد که عملکرد SLAM و برنامه ریزی مسیر چند وجهی را اجرا می کند – در داخل با،ت کشتی مستقر شده و بازرسی مستقل 3 محفظه م،ن را بدون هیچ گونه دانش قبلی از محیط به غیر از یک ،ن تقریبی از محیط انجام می دهد. نقطه می، هندسی هر محفظه چنین اطلاعاتی به آس، در دسترس است و نیازی به دسترسی به مدل‌های CAD کشتی‌ها ندارد. این ماموریت در کمتر از 4 دقیقه انجام می‌شود و هم نقشه‌برداری هندسی آن محفظه‌ها و هم بازرسی بصری آن‌ها را با تضمین وضوح مشخص تضمین می‌کند.

[ ARL ]

تیمی از آزمایشگاه ملی لوس آلاموس اخیراً به دهانه برخوردی هاتون در جزیره دوون، کانادا رفتند. این جزیره بزرگترین جزیره خالی از سکنه در جهان است. نینا لانزا و تیمش پهپادهای خودران را در محیط سردی که شبیه مریخ است آزمایش ،د.

[ LANL ]

خوب، هنگامی که پهپادهای حمل و نقل شهری بتوانند این کار را انجام دهند، شاید توجه بیشتری به آنها داشته باشم.

[ HKUST ]

Verity که در سال 2014 تأسیس شد، سیستم‌های پهپاد سرپوشیده کاملاً مستقل را ارائه می‌کند که در محیط‌هایی که ،ابی یک گزینه نیست، قابل اعتماد هستند. سیستم Verity مستقر در زوریخ، سوئیس، با عملیات جه،، برای تکمیل هزاران بررسی موجودی کاملاً مستقل هر روز در انبارها در همه جا استفاده می‌شود.

[ Verity ]

در این ویدیو با گروه دریایی ACFR و برخی از پروژه های تحقیقاتی که در حال حاضر روی آنها کار می کنند آشنا خواهید شد.

[ ACFR ]

من این ویدیو را اضافه می کنم زیرا پرورش چای زیبا است.

[ SUIND ]

در این ویدیو ما یک ربات مبتنی بر هاسکی مجهز به بازوی رباتیک Franka Research 3 را به نمایش می گذاریم. Franka Research 3 توسط Franka Emika سیستم مرجع ربات حساس به نیرو در سطح جه، است که محققان را با ویژگی‌های ربات با استفاده آسان و همچنین دسترسی سطح پایین به قابلیت‌های کنترل و یادگیری ربات توانمند می‌سازد. این ربات همچنین مجهز به نرم‌افزار IndoorNav Autonomy Clearpath است که امکان ناوبری خودکار نقطه به نقطه ربات‌های متحرک را فراهم می‌کند.

[ Clearpath ]

این سخنر، در مجموعه برنامه ریزی تارتان از سباستین شرر، در مورد “برنامه ریزی مسیر اطلاعاتی، کاوش و پیش بینی هدف” است.

[ Air Lab ]

این سمینار استنفورد HAI از Oussama Khatib با موضوع “از رومئو و ژولیت تا OceanOnek; اکتشاف رباتیک در اعماق دریا.”

[ Stanford HAI ]


منبع: https://spect،.ieee.org/video-friday-reflex-grasping