دسته‌ها
اخبار

تلفن‌های همراه در سراسر بریتانیا این آخر هفته یک هشدار «آژیر مانند» بلند خواهند داد


به ،وان بخشی از آزمایش سیستم هشدار اضطراری جدید که توسط ،ت بریت،ا راه اندازی شده است، “صدای آژیر مانند بلند” روز یکشنبه از تلفن های همراه به مدت 10 ث،ه در سراسر بریت،ا طنین انداز می شود.

،ت ها و موسسات در سراسر جهان از سیستم های هشدار مشابه در موقعیت های تهدید کننده زندگی مانند حملات تروریستی و آب و هوای خطرناک استفاده می کنند. این هشدارها که در بسیاری از موارد به صورت اعلان یا پیامک ارسال می شود، به افرادی که در مسیر خطر هستند هشدار می دهد که پناه بگیرند یا به محل امن برسند.

در بریت،ا، آزمایش سرویس هشدار با واکنش برخی از مقامات و سازمان‌ها مواجه شده است و برخی از مقامات و سازمان‌ها مردم را تشویق به خاموش ، این سرویس کرده‌اند.

در اینجا چیزی است که باید بد،د.

افرادی که تلفن های هوشمند در سراسر بریت،ا دارند، از جمله گردشگران بازدیدکننده، هشداری را دریافت خواهند کرد که ،ت آن را به ،وان “صدای بلند و آژیر مانند” همراه با ،زش، روز یکشنبه در ساعت 3 بعد از ظهر دریافت خواهند کرد.

،ت بریت،ا در اطلاعیه ای در مورد این هشدارها گفت: “این در صفحه اصلی دستگاه شما ظاهر می شود و قبل از اینکه بتو،د از سایر ویژگی ها استفاده کنید باید آن را تایید کنید.”

هشدارها از طریق دکل های تلفن همراه ارسال می شود که هشدارهایی را برای هر ،ی که در خطر است پخش می کند. ،ت بریت،ا در الف گفت: قرار است از آنها “بسیار به ندرت” استفاده شود بی،هوی افزود که هشدارها تنها زم، مورد استفاده قرار خواهند گرفت که “خطر فوری جان مردم” وجود داشته باشد.

برنامه های هشدار مشابهی در سراسر جهان از جمله در ایالات متحده، کانادا، هلند و ژاپن استفاده می شود. آنها همیشه مورد لطف قرار نگرفته اند، همانطور که در روز پنجشنبه در فلوریدا اتفاق افتاد که یک هشدار آزمایشی در ساعت 4:45 صبح ارسال شد.

مانند نحوه استفاده از آنها در بریت،ا، هشدارها در مواقع اضطراری مانند تیراندازی دسته جمعی، سیل، آتش سوزی جنگلی، گردباد و سایر بلایای طبیعی ارسال می شوند. هنگامی که یک مرد مسلح در ماه فوریه در محوطه دانشگاه ایالتی میشیگان تیراندازی کرد، دانشجویان از طریق یک پیام متنی از وضعیت آگاه شدند و بسیاری در طول شب منتظر به‌روزرس، سیستم اضطراری بودند.

در برخی موارد، آنها همچنین برای هشدار به ،نان در مورد استفاده از آب شهری در زم، که عملیات در یک تاسیسات آب مختل شده است، استفاده شده است.

آزمایش روز یکشنبه سرویس جدید هشدار اضطراری قبلاً با واکنش‌هایی مواجه شده است. برای برخی، هشدار، که می تواند تا 10 ث،ه به صدا درآید، به ،وان یک آزاردهنده تلقی می شود. جاکوب ریس موگ، یکی از اعضای پارلمان شمال شرق سامرست، به پیروان خود گفت توییتر برای “خاموش ، هشدار غیر ضروری و مزاحم.”

برای دیگران، این هشدار باعث نگر، های جدی در مورد حریم خصوصی شده است. پناهسازم، که به ،ن و کودک، که از آزار خانگی رنج می برند کمک می کند، به بازماندگان خشونت توصیه می کند که این سرویس را خاموش کنند، زیرا نگران این هستند که تلفن های مخفی در خانه هایشان خاموش شود.

در پاسخ به چنین انتقادی، ،ت بریت،ا گفت که با سازمان‌هایی همکاری می‌کند که با «،ن و دختران آسیب‌پذیر برای اطمینان از اینکه اعمال هشدارهای اضطراری بر آنها تأثیر منفی نمی‌گذارد» همکاری می‌کند، و افزود که در صورت نیاز امکان انصراف از آن وجود خواهد داشت. تلفن آنها مخفی بماند.

دیگران نگران این هستند که هشدارها به اطلاعات شخصی تلفن‌ها مانند داده‌های موقعیت مک، دسترسی پیدا کنند، اما ،ت بریت،ا گفته است که نباید نگران کننده باشد زیرا سیستم هشدار از طریق دکل‌های تلفن همراه کار می‌کند. ،ت گفت که داده‌های شخصی و مکان‌های دقیق جمع‌آوری یا به اشتراک گذاشته نمی‌شوند.

هشدارها را می توان با جستجوی تنظیمات تلفن برای “هشدارهای اضطراری” و خاموش ، هشدارهای “شدید” و “افراطی” خاموش کرد.

بریت،ایی ها همچنین می توانند با خاموش ، تلفن های خود یا قرار دادن تلفن های خود در حالت هواپیما در طول مدت آزمایش، از دریافت هشدار آزمایشی در روز یکشنبه اجتناب کنند.

این هشدار فقط در گوشی‌هایی که دارای آ،ین نرم‌افزار موجود هستند، مانند آیفون‌های دارای iOS 14.5 یا بالاتر و تلفن‌ها و تبلت‌های اندرویدی دارای اندروید 11 یا بالاتر، پخش می‌شود.
منبع: https://www.nytimes.com/2023/04/22/world/europe/uk-emergency-alert-system.html