دسته‌ها
اخبار

تسلا مقر مهندسی در کالیفرنیا می سازد


تسلا در حال تبدیل کالیفرنیا به خانه دفتر مرکزی مهندسی جه، خود است.

ایلان ماسک، مدیرعامل و ،ین نیوسام، فرماندار کالیفرنیا چهارشنبه اعلام کرد که مقر مهندسی جدید تسلا در دفاتر سابق هیولت پاکارد خواهد بود.

احیای ناگه، رابطه تسلا با کالیفرنیا ممکن است پس از ایجاد و انتقال دفتر مرکزی شرکت خود از فرمونت، کالیفرنیا به آستین، تگزاس در سال 2021، پس از اختلافات با ایالت بر سر محدودیت‌های COVID-19، تعجب آور باشد. ماسک همچنین بارها از کالیفرنیا به دلیل نظارت بیش از حد و مالیات های بالا انتقاد کرده است.

با این حال، تسلا عملیات اولین کارخانه خود در فرمونت را که هنوز هم مهندسان زیادی را در خود جای داده است، حفظ کرده است.

تسلا توییت کرد این که در حال استخدام برای نقش‌های مهندسی جدید در کالیفرنیا است، که بخش بزرگی از دلیل حمایت Newsom از سرمایه‌گذاری سازنده خودروهای برقی در ایالت است. منابع به CNBC گفت که تمرکز بر مهندسین مسلط در توسعه تحقیقات و هوش مصنوعی خواهد بود.

نیوسام با اشاره به رابطه طول، این ایالت با تسلا گفت: «کالیفرنیا به خود می بالد که بر لبه اکتشافات و ایده های جدید و نوآوری قرار دارد. نیوسام گفت که از همکاری با تسلا برای متحول ، صنعت خودرو و تقویت سلطه تولید کالیفرنیا بسیار هیجان‌زده است.

ماسک گفت که انتظار می رود کارخانه فرمونت در سال جاری بیش از 600000 دستگاه خودرو تولید کند.

تسلا همچنین روز چهارشنبه گفت که تولید سلول باتری در ایالات متحده را برای استفاده از مشوق های فدرال در قانون کاهش تورم متمرکز خواهد کرد.

اگرچه تسلا است محبوب ترین خودروساز کالیفرنیا، این شرکت رابطه سختی با ،ت دارد. تسلا توسط آژانس کار برابر فدرال در حال بررسی است و هنوز در میانه دعوی دپارتمان حقوق مدنی ایالت در رابطه با شکایات کارگران مبنی بر اینکه کارخانه فرمونت مملو از تعصبات نژادی و آزار و اذیت است. دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا همچنین تسلا را متهم کرده است که سیستم‌های کمک راننده پیشرفته خودراننده خودکار و کامل خودران (FSD) را به دروغ تبلیغ می‌کند.

انتظار می‌رود که تسلا در روز چهارشنبه در جریان این اعلامیه به جزئیات بیشتری بپردازد پخش زنده برنامه ریزی شده رویداد.
منبع: https://techcrunch.com/2023/02/22/tesla-to-build-engineering-hq-in-california/