دسته‌ها
اخبار

تدارکات پایدار برای مشاغل و محیط زیست


تدارکات پایدار و پایداری در ،ب‌وکارها چیزی بیش از واژه‌های پرطرفدار فانتزی هستند. آمار این استدلال را تأیید می کند:

 1. 60 درصد بیشتر از دو سال پیش، ،ب و کارها در تدارکات پایدار شرکت می کنند.
 2. 33 درصد از مصرف‌کنندگان محصولات و خدماتی را انتخاب می‌کنند که معتقدند تأثیر مثبت اجتماعی و زیست‌محیطی دارند.
 3. 89 درصد از مدیران و تصمیم گیرندگان پایداری بیان می کنند که پایداری تأثیر مالی مثبت مستقیمی بر ،ب و کار آنها دارد.

با وجود همه اینها، 25 درصد از مشاغل نمی دانند چقدر برای پایداری هزینه می کنند. فناوری و مک،سم ردیابی لازم را نیز ندارند.

هدف این مقاله آشکار ، مزایای مستقیم و غیرمستقیم تدارکات پایدار برای مشاغل و چگونگی کمک فناوری به شما است.

منظور از تدارکات پایدار چیست؟

تدارکات پایدارکه به ،وان تدارکات سبز نیز شناخته می شود، هدف را فراتر از صرفه جویی در هزینه ها می برد. هدف آن همسویی با اصول مسئولیت اجتماعی شرکتی (CSR) برای کاهش تاثیر بر محیط زیست، اقتصاد و جامعه همراه با قیمت و کیفیت است.

دفع ، و نگهداری تج،ات و وسایل نقلیه یک ،صر مهم از تدارکات پایدار برای یک اقتصاد دایره ای است. تدارکات پایدار به ،ب و کارها کمک می کند مقرون به صرفه باشند و زنجیره تامین خود را بهتر درک کنند.

چرا تدارکات پایدار برای مشاغل حیاتی است؟

یک استراتژی تدارکات پایدار یک مشارکت مثبت با تامین کنندگان شما ایجاد می کند. شما نه تنها اعتماد ایجاد می کنید، بلکه به طور موثر بر رعایت و عملکرد نظارت می کنید.

کاهش ریسک

شراکت با فروشندگان با خطراتی همراه است. رویه های تجاری فروشنده شما ممکن است مستقیماً بر شهرت شما تأثیر بگذارد. به ،وان مثال، یک ارائه دهنده حمل و نقل که وسایل نقلیه آن استانداردهای آلودگی را رعایت نمی کند ممکن است به طور مستقیم بر شهرت شرکت شما تأثیر بگذارد. همچنین ممکن است جریمه هایی را از سوی نهادهای حاکم قانونی وارد کند. انتخاب تدارکات پایدار تضمین می کند که تامین کننده شما مسئولیت اجتماعی و پایداری شرکت را درک می کند.

درآمد بالاتر

تدارکات پایدار بر نوآوری برای یافتن محصولات و خدمات بهتر و منبع درآمد از برنامه های بازیافت تمرکز دارد. این یک منبع درآمد ثانویه برای ،ب و کار ایجاد می کند و در عین حال شهرت آن را در بین مشتریان هدف افزایش می دهد.

هزینه کمتر

با کاهش قبوض برق و سوخت، هزینه های ،ید را کاهش دهید. بهره وری بیشتر در فرآیندها، کاهش هزینه های انطباق با محیط زیست و کاهش مصرف منابع را به ارمغان می آورد. شما می تو،د پس انداز را مجدداً در شرکت برای رشد ،ب و کار سرمایه گذاری کنید و بر سود نهایی تأثیر بگذارید.

آینده-اثبات ،ب و کار

،ب‌وکارها می‌توانند فعالیت‌های خود را در برابر کمبود و برنامه‌ریزی در آینده اثبات کنند، بنابراین وابستگی به تأمین‌کنندگان پرخطر را کاهش دهند. این باعث کاهش ریسک ناشی از نوسانات قیمت و کمبود می شود. شما می تو،د نوآوری کنید و محصولات و خدمات جدید ایجاد کنید و یک ا،یستم پایدار بسازید.

مقررات ،تی را رعایت کنید

ا،ر کشورهای در حال توسعه و توسعه یافته مقررات و دستورالعمل های سختگیرانه ای برای پایداری در ،ب و کارها دارند. چارچوب قانونی یک فشارسنج کلیدی برای تأثیر مثبت شما است. برای رعایت مقررات، می تو،د اه،ی را در خط مشی تدارکات پایدار خود اعمال کنید، رقابت در ،ب و کار را افزایش دهید تا پایداری را افزایش دهید و با چندین تامین کننده همکاری کنید.

این پیمان جه، سازمان ملل متحد دستورالعمل ها، ابزارها و منابعی را برای کمک به ،ب و کارها در اتخاذ شیوه های پایدار تعریف می کند. این عملیات شما را با ده اصل پذیرفته شده جه،، از جمله کار، حقوق بشر، محیط زیست و مبارزه با فساد هماهنگ می کند.

مزایای تدارکات پایدار برای مشاغل و محیط زیست

با ایجاد اعتماد و مشارکت مثبت با تامین کنندگان شما شروع می شود. با نظارت بر عملکرد برنامه تدارکاتی خود از طریق فناوری، می تو،د هزینه ها را کاهش دهید و به مزایای جامع تری برای محیط زیست برسید.

مزایای ،ب و کار

 • شهرت خود را در بخش تجاری و در بین مشتریان خود بهبود بخشید.
 • دستیابی به مدیریت ریسک موثر در هر نقطه تماس.
 • استفاده از محصولات و خدمات کارآمد و کاهش هزینه ها از طریق بازیافت.
 • از ،ت پشتیب، ،ب و کار (بسته به منطقه خود)، تخفیف مالیاتی، و معاملات عالی برای وام های بانکی دریافت کنید.
 • با برنده شدن در ،ب و کارها بر اساس استانداردهای پایداری خود، خود را بالاتر از رقبا نگه دارید.
 • با سرمایه گذار، که علاقه مند به ،ب و کارهای پایدار هستند ارتباط برقرار کنید.

مزایای زیست محیطی و اجتماعی

 • بازیافت اثرات آن بر محیط زیست و جوامع محلی را کاهش می دهد.
 • برای بهبود شرایط کاری، محصولات تجارت منصفانه را تهیه کنید. از ،ید از مشاغلی که از پایداری در تولید خود پیروی نمی کنند خودداری کنید.
 • با استفاده از وسایل کم مصرف و انرژی های تجدیدپذیر، انتشار کربن و صورتحساب های خود را کاهش دهید.
 • با انتخاب کالاهای ساخته شده با مواد بازیافتی و سایر خدمات پایدار، استفاده از منابع طبیعی را کاهش دهید.

با اتخاذ فناوری برای تدارکات پایدار، شما همچنین با اه، توسعه پایدار سازمان ملل متحد (اه، توسعه توسعه سازمان ملل متحد). اه، توسعه توسعه سازمان ملل سه ستون پایداری را تعریف می کند. در حالی که آنها برای هر صنعتی اعمال می شوند، اجازه دهید از نقطه نظر تدارکات به آنها نگاه کنیم:

 • زیست‌محیطی – این ستون انتشار گازهای گلخانه‌ای کمتر، مصرف انرژی کمتر و دفع مسئولانه ، و مصرف آب را ا،امی می‌کند. تدارکات پایدار تضمین می‌کند که تامین‌کنندگان و شرکت‌های حمل‌ونقل از بهترین شیوه‌های SDG سازمان ملل برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و ،‌های غیرقابل ت،یب پیروی می‌کنند.
 • اقتصادی – این ستون در مورد تولید خالص و درآمد عملیاتی صحبت می کند. تامین مسئولانه مواد خام در حال تبدیل شدن به یک تصمیم ،ید مهم برای مشتری نهایی است. برخی از قو،ن اکنون به ،ب و کارها اجباری می‌کند که به صراحت نکات تدارکاتی مسئول خود را روی بر،ب محصول اعلام کنند.
 • اجتماعی – این تضمین می کند که نیروی کار تامین کنندگان حقوق و غرامت کافی برای کارگران را فراهم می کند. این به شکل دستمزد منصفانه، مزایای پزشکی و زایمان و موارد دیگر نشان می‌دهد.

فناوری به ،ب‌وکارها کمک می‌کند تا این عوامل را به درستی ارزیابی کنند، معیارها و KPI را تعیین کنند و از تامین‌کنندگان در سفر پایداری خود حمایت کنند.

بهترین شیوه ها و سیاست هایی که برای تدارکات پایدار باید دنبال شود

تدارکات پایدار یک رویکرد گام به گام است که شامل تحول در فرآیندها و سیستم ها می شود. سه کلمه شناخته شده در دنیای پایداری عبارتند از: کاهش، استفاده مجدد و بازیافت. اما چگونه پیشرفت را به طور موثر پیاده سازی و نظارت می کنید؟ می تو،د با اتخاذ این بهترین شیوه ها شروع کنید:

،ید عمده

وقتی صحبت از محصولات قابل بازیافت می شود، بزرگترین نگر، هزینه آن است. با استفاده از فناوری و تنوع بخشیدن به پایه تامین کنندگان، می تو،د با قیمت های بهتر برای ،ید پایدار مذاکره کنید و آن را به قیمت تمام شده محصولات غیرپایدار یا حتی کمتر از آن برس،د.

تهیه اقلام به صورت عمده می تواند هزینه های بسته بندی و حمل و نقل / انتشار کربن را کاهش دهد. آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (US EPA) می گوید که ظروف بسته بندی تقریباً 45 درصد ، های دفن ، در این کشور را تشکیل می دهند. از فناوری تدارکات پایدار برای برنامه ریزی تدارکات زودتر از موعد استفاده کنید و به جای ،یدهای مکرر، سفارشات عمده را سفارش دهید.

محصولات با کیفیت بالا را ترجیح دهید

در این عصر محصولات استفاده و پرتاب، این یک تناقض به نظر می رسد. با این حال، استفاده از محصولات با کیفیت بالا در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. طول عمر بیشتر محصولات هزینه های نگهداری و دفع را کاهش می دهد.

شرایط تدارکات را با تامین کنندگان خود مرور کنید

تعریف و بازنگری منظم معیارهای تدارکات پایدار برای مشاغل مهم است. پس از تنظیم فرآیندهای داخلی، قراردادها را با تامین کنندگان خود بررسی کنید. بررسی کنید که آیا می تو،د کارهای زیر را انجام دهید:

 • اقلام را در بسته بندی فله یا کاهش یافته ب،ید.
 • منبع کالایی را که تهیه می کنید بررسی کنید. ببینید آیا سازنده از شیوه های کار خوب و دستمزد منصفانه پیروی می کند یا خیر.
 • زمان و مسافت حمل و نقل را کاهش دهید و کالاها را از تامین کنندگان نزدیک تهیه کنید.
 • موجودی کامل کالاها را ارزیابی کنید و ببینید آیا می تو،د برخی یا همه آنها را با جایگزین های پایدار جایگزین کنید.

تامین کنندگان سازگار با محیط زیست را برای تهیه انتخاب کنید

ایجاد دستورالعمل ها و خط مشی ها با همه تامین کنندگ، که با آنها کار می کنید مهم است. هنگامی که تامین کنندگان را بررسی می کنید، ممکن است متوجه شوید که یکی اه، شما را برآورده می کند در حالی که دیگری نه. هنگامی که دید واضحی از اختلاف دارید، می تو،د با تامین کننده برای همسو ، اه، کار کنید یا تامین کننده را به طور کلی تغییر دهید. چند سوال در هنگام انتخاب تامین کنندگان سازگار با محیط زیست:

 1. آیا تامین کننده از روش های بسته بندی و حمل و نقل پایدار استفاده می کند؟
 2. آیا از روش های تولید و دفع پایدار استفاده می کنند؟
 3. آیا تامین کننده مایل است شیوه های خود را با پایداری و اه، شما هماهنگ کند؟
 4. آیا تامین کنندگان گواهینامه یا روش استانداردی برای پایداری دارند؟

بهره وری انرژی

تولید انرژی چه زغال سنگ، چه هسته ای، چه بادی یا آبی، آسیبی به محیط زیست وارد می کند. تنها راه برای کاهش ردپای خود این است که شیوه های مصرف انرژی را تغییر دهید و لوازم خانگی را با آن انتخاب کنید رتبه بندی ENERGY STAR، که به ،ب و کارها کمک می کند تا میلیاردها دلار در قبض انرژی صرفه جویی کنند.

استفاده از فناوری برای شیوه های تدارکات پایدار در مشاغل

نرم افزار تدارکات با تمرکز بر پایداری تضمین می کند که تعهد خود را نسبت به تدارکات پایدار نشان داده و فعالانه اجرا کنید. قبل از پیاده‌سازی یک سیستم، باید از همه سهامداران شرکت استفاده کنید.

با استفاده از مدیریت خط لوله تدارکات در سیستم، ارزش اجتماعی، اخلاقی و زیست محیطی را در قراردادهای تامین کننده ایجاد کنید.

سیستم مدیریت مناقصه در نرم افزار تدارکات شما به شما کمک می کند تا معیارهای ارزیابی سفارشی را برای انتخاب تنها تامین کنندگان پایدار ایجاد کنید. شما می تو،د تامین کنندگان را بررسی کنید و از مسیر برای ارزیابی هر متقاضی استفاده کنید.

هنگامی که مجموعه ای از تامین کنندگان را در داخل هواپیما دارید، برای اطمینان از پایداری مداوم، لازم است دید سرتاسری داشته باشید. با استفاده از فناوری، می تو،د تامین کنندگان را مدیریت کنید و ببینید که آنها آگاهانه و به طور مداوم برای به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی، اجتماعی و اجتماعی تلاش می کنند.

از گزارش ها و داشبوردهای سفارشی تولید شده به صورت خودکار استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه تامین کنندگان مطابق استانداردهای توافق شده عمل می کنند و مستقیماً از طریق پورتال با آنها ارتباط برقرار می کنند. همچنین می تو،د تامین کنندگان خود را بر اساس مواجهه با ریسک دسته بندی کنید و برای اطمینان از انطباق پایداری، بررسی های منظم انجام دهید.

نتیجه

پایداری و تدارکات پایدار فراتر از ترفندهای بازاریابی هستند. این روشی برای انجام تجارت است که از محیط زیست و جوامع محافظت می کند. آنها تلاش می کنند تا به انتشار خالص صفر و دفع ، دست یابند تا در دراز مدت موفق شوند.

،ب‌وکارهایی که زنجیره‌های تامین خود را درک می‌کنند بهترین نرم افزار تدارکات دیده شدن برند و وفاداری مشتری را افزایش دهید و ریسک مسئولیت محصول را کاهش دهید.

ملک کوتک

استراتژیست دیجیتال

من Maulik Kotak هستم، سابقه ای در توسعه و اجرای استراتژی های بازاریابی چند کاناله موفق دارم که نه تنها باعث آگاهی، بلکه درآمد (ROI) و سود نیز می شود.


منبع: https://readwrite.com/make-things-better-for-your-business-and-environment-with-sustainable-procurement/