دسته‌ها
اخبار

اینتل در حالی که با کاهش سرعت مواجه است، اهداف تحلیلگر را از دست می دهد


در اج، GamesBeat 2023 در 22 تا 23 می با رهبران برتر بازی در لس آنجلس ارتباط برقرار کنید. اینجا ثبت نام کنید.


اینتل درآمدهای سه ماهه چهارم را گزارش داد که نتوانست انتظارات تحلیلگران را برآورده کند زیرا این سازنده بزرگ تراشه با کاهش تقاضا دست و پنجه نرم می کند.

سازنده تراشه مستقر در سانتا کلارا در کالیفرنیا همچنین گفت که قبلاً اقداماتی را برای “اندازه من،” تعداد کارکنان شرکت در طول سه ماهه چهارم انجام داده است. در حالی که اینتل پیشروی برای بازی ها بوده است، رقیب آن Advanced Micro Devices با سرعت بسیار بیشتری در حال رشد بوده و سهم بازار را به خود اختصاص داده است. AMD درآمد خود را در 31 ژانویه گزارش می دهد.

اینتل همچنین گفت که انتظار دارد در سه ماهه اول جاری منتهی به 31 مارس، 15 سنت از دست دادن تعدیل شده برای هر سهم را گزارش کند. پس از ساعات معاملاتی، سهام اینتل با 8.4 درصد کاهش به 27.55 دلار در هر سهم رسید.

پت گلسینگر، مدیرعامل اینتل، در تولید تراشه موفق شد.
پت گلسینگر، مدیرعامل اینتل، در تولید تراشه موفق شد.

اینتل اعلام کرد درآمد سه ماهه چهارم 14 میلیارد دلار در مقایسه با 14.4 میلیارد دلار مورد انتظار تحلیلگران است. سود تعدیل شده هر سهم 10 سنت بود، در مقابل انتظار 19 سنت برای هر سهم.

رویداد

GamesBeat Summit 2023

در تاریخ 22 تا 23 می به انجمن GamesBeat در لس آنجلس بپیوندید. از باهوش ترین ذهن های صنعت بازی می شنوید تا به روز رس، های خود را در مورد آ،ین پیشرفت ها به اشتراک بگذارند.

اینجا ثبت نام کنید

بخش مرکز داده و هوش مصنوعی 4.3 میلیارد دلار درآمد گزارش کرده است که 33 درصد نسبت به 6.4 میلیارد دلار در سال گذشته کاهش یافته است اما بهتر از 4 میلیارد دلار مورد انتظار تحلیلگران است. بخش مح،ات مشتری درآمد 6.6 میلیارد دلاری را گزارش کرد که 36 درصد کمتر از 10.3 میلیارد دلار در سال گذشته بود، در مقایسه با 7.4 میلیارد دلار مورد انتظار.

در سه ماهه اول، اینتل اعلام کرد که انتظار دارد درآمدی بین 10.5 تا 11.5 میلیارد دلار در مقایسه با انتظار 14 میلیارد دلار داشته باشد. پیش بینی می شود حاشیه ناخالص 39 درصد و زیان آن 15 سنت به ازای هر سهم باشد. تحلیلگران به دنبال 45.5 درصد بودند. در درازمدت، اینتل امیدوار است به سود ناخالص 51 درصدی بازگردد.

بخش Mobileye اینتل درآمد 565 میلیون دلاری را گزارش کرد که نسبت به 356 میلیون دلار در سال گذشته 59 درصد افزایش یافته است. درآمد عملیاتی این گروه نسبت به سال گذشته 71 درصد افزایش یافته است. گروه سیستم‌های شتاب‌دار و گرافیک جدید اینتل ۲۴۷ میلیون دلار در سه‌ماهه چهارم گزارش کرده است که نسبت به ۲۴۵ میلیون دلار در سال گذشته ۱ درصد افزایش داشته است. اینتل همچنین اعلام کرد که خدمات ریخته‌گری اینتل 319 میلیون دلار بوده که نسبت به 245 میلیون دلار در سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است. هم گروه گرافیک و هم گروه ریخته گری ضرر می کنند.

همانطور که می‌تو،د بگویید، فروش رایانه‌های شخصی مصرف‌کننده در حال کاهش است زیرا مصرف‌کنندگان قبلاً در طول همه‌گیری پول زیادی برای ارتقای سیستم‌های خانگی خود صرف کرده‌اند و ممکن است دیگر نیازی به ارتقا نداشته باشند.

نسخه ی نمایشی فوتونیک سیلی، اینتل.
نسخه ی نمایشی فوتونیک سیلی، اینتل.

گارتنر گزارش داد که فروش رایانه های شخصی در سه ماهه چهارم 28.5 درصد در سراسر جهان کاهش یافته است. در مواجهه با این رکود، پت گلسینگر، مدیر عامل اینتل، سرمایه گذاری زیادی در تولید تراشه انجام می دهد. این یک شرط بندی بسیار هوشمندانه در طول همه گیری همه گیر به نظر می رسید، زم، که کمبود عرضه بیداد می کرد. اکنون با توجه به رکود و کاهش تقاضا، قطعاً حرکتی پرخطر است.

با این حال، اینتل در حال ساخت یک کارخانه 20 میلیارد دلاری در اوهایو است و امیدوار است از قانون چیپ‌ها و علم، یک اقدام 54 میلیارد دلاری با هدف سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های الکترونیک و تولید در ایالات متحده، بهره‌مند شود. ، هم به کشور و هم به اینتل. اما اینتل هنوز مطمئن نیست که اینتل چقدر پول از طریق این قانون به دست خواهد آورد.

در مورد “اندازه من،”، اینتل هنوز به طور مشخص نگفته است که چه تاثیری بر نیروی کار خود خواهد داشت، فراتر از کمک به صرفه جویی 3 میلیارد دلاری. این می تواند 8 تا 10 میلیارد دلار تا سال 2025 صرفه جویی کند. اینتل گفت که قرار نیست راهنمایی های بلندمدتی را فراتر از سه ماهه اول ارائه دهد. این شرکت گفت که جریان نقدی خود را مدیریت می کند.

در طول سه ماهه چهارم، نسل سیزدهم پردازنده‌های دسکتاپ اینتل Core در دسترس قرار گرفت که با پردازنده‌های دسکتاپ K و چیپست Z790 اینتل شروع شد.

اینتل سه ماهه را با 131900 کارمند به پایان رساند که نسبت به 131500 کارمند در سه ماهه سوم و 121100 کارمند در سال گذشته اندکی افزایش یافته است. در یک تماس تحلیلگر، گلسینگر گفت که این شرکت تقاضای زیادی برای تراشه های Sapphire Rapids خود می بیند و او می بیند که اعتماد مشتریان در حال رشد است. در حالی که اینتل سهم خود را از دست داده است، گلسینگر گفت: “پایه نصب شده با اینتل است.”

او اضافه کرد: «ما تلو تلو خوردیم. ما سهم خود را از دست دادیم.» اما او گفت که اینتل را آماده بازپس گیری سهم در بلندمدت می بیند. او اذعان کرد که اینتل در سال 2022 سهم خود را در بازار از دست داد و امسال با محصولات بهتر به دلیل افزایش تراشه های جدید به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

گلسینگر گفت که معتقد است اینتل رهبری فناوری را دوباره به دست خواهد گرفت و برای انجام این کار سرمایه گذاری خواهد کرد. اما وی خاطرنشان کرد که این شرکت هرگونه سرمایه گذاری را که بر اساس تقاضای فعلی است که کمتر از حد انتظار است، کاهش داده است. او فکر می‌کند که شرکت و چین سریع‌تر از فضای ابری باز خواهند گشت.

عقیده GamesBeat وقتی صنعت بازی را پوشش می دهد “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود.” این ی،ی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به ،وان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به ،وان یک طرفدار بازی. چه مقالات ما را بخو،د، چه به پاد،ت‌های ما گوش دهید یا ویدیوهای ما را تماشا کنید، GamesBeat به شما کمک می‌کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.


منبع: https://venturebeat.com/games/intel-misses-،yst-targets-as-it-struggles-with-slowdown/