پس از سالها بحث و گفتگو با مقامات محلی، Apple Pay در کره ج،ی توسط تنظیم کننده مالی تأیید شده است و راه را برای راه اندازی سیستم پرداخت تلفن همراه در نیمه اول سال جاری (از طریق کره هرالد).

ویژگی Apple Pay

کمیسیون خدمات مالی (FSC) در بی،ه‌ای اعلام کرد: با در نظر گرفتن قو،ن و مقررات مربوطه و تفاسیر آنها، تأیید می‌کنیم که شرکت‌های کارت اعتباری می‌توانند برای معرفی سرویس Apple Pay تلاش کنند زیرا از رویه‌های لازم پیروی کرده‌اند.

FSC تاکید کرد که شرکت‌های کارت اعتباری نباید هزینه‌های ناشی از استفاده از Apple Pay را به مشتریان یا فروشگاه‌ها منتقل کنند، در حالی که خواستار اقداماتی برای اطمینان از محافظت از مشتری در برابر خطراتی مانند سرقت اطلاعات شخصی شد.

ناظران بازار ابتدا انتظار داشتند که این سرویس در اوا، سال گذشته راه اندازی شود. اما بر اساس این گزارش، اکنون کارشناسان می گویند که اپل پی می تواند در اواسط نیمه اول سال جاری راه اندازی شود.

بحث‌های اولیه در مورد آوردن سیستم پرداخت دیجیتال اپل به این کشور از سال 2017 آغاز شد، اما اپل برای ثبت نام به‌،وان اپراتور تجارت مالی الکترونیکی تلاش کرد در حالی که قانون‌گذاران بررسی می‌،د که آیا Apple Pay با مقررات و قو،ن محلی مغایرت دارد یا خیر.

مذاکرات در مورد راه اندازی احتمالی نیز به دلیل عدم پذیرش گسترده ترمینال NFC توسط کره ج،ی در ،ده فروشی ها در آن زمان، با موانع فنی مواجه شد.

پذیرش از آن زمان افزایش یافته است، اگرچه برتری تلفن های هوشمند سامسونگ در کشور به Samsung Pay اجازه داده است تا به روش پرداخت غالب تبدیل شود، بنابراین انتظار می رود راه اندازی Apple Pay رقابت را در بازار محلی پرداخت موبایلی تقویت کند.

از زمان راه‌اندازی آن در ایالات متحده در سال ۲۰۱۴، Apple Pay به آرامی به کشورهای بیشتری در سراسر جهان گسترش یافته است و در عین حال فهرست موسسات مالی را که از این ویژگی پشتیب، می‌کنند نیز گسترش داده است. با استفاده از Apple Pay، کاربران می‌توانند به راحتی کارت‌های اعتباری یا نقدی خود را از بانک‌های پشتیب، شده به آیفون و اپل واچ خود اضافه کنند تا در پایانه‌های پرداخت بدون تماس در سراسر جهان ،ید کنند. Apple Pay در مک برای ،ید تحت وب نیز موجود است.

داستان های محبوب

گزارش نکات برجسته خطر استفاده از AirTag برای سگ ردیاب

AirTags ممکن است راهی من، برای ردیابی سگ هایی باشد که ممکن است از بند خارج شوند یا گم شوند، اما همانطور که در گزارشی از وال استریت ژورنال بیان شده است، خطرات مرتبط با این عمل وجود دارد. با قطر 1.26 اینچ، AirTag ها می توانند به راحتی روی قلاده سگ قرار بگیرند، اما این اندازه همچنین باعث می شود که دستگاه های ردیاب به اندازه کافی کوچک باشند تا بتوانند آن را ببل،د، حداقل برای یک سگ با جثه متوسط ​​تا بزرگ، و …

پنج ویژگی جدید iOS که اوا، امسال به آیفون شما می‌آیند

اپل قبلاً چندین ویژگی iOS آینده را اعلام کرده بود که انتظار می‌رود امسال به آیفون اضافه شوند. برخی از ویژگی‌ها را می‌توان با iOS 16.4 معرفی کرد، که به زودی وارد آزمایش بتا می‌شود، در حالی که برخی دیگر در اوا، سال ارائه می‌شوند. در زیر، ما پنج ویژگی جدید iOS را که انتظار می‌رود در سال 2023 راه‌اندازی شوند، مرور کرده‌ایم، مانند گزینه تامین مالی Apple Pay Later برای ،ید…

دستگاه سیلی، اپل بزرگ بعدی ممکن است مک یا آیپد نباشد

بر اساس گزارش های اخیر، دستگاه بعدی اپل با تراشه سیلی، اپل ممکن است مک یا آی پد نباشد، بلکه یک صفحه نمایش خارجی پیشرفته است. انتظار می‌رود این نمایشگر که در سال جاری وارد بازار می‌شود، چیزی بین نمایشگر استودیویی 1599 دلاری و نمایشگر Pro Display XDR با دلار 4999 دلاری باشد – اما اطلاعات دقیق‌تری درباره موقعیت و قیمت دستگاه هنوز مشخص نیست. در حالی که …

اپل تجربه جدید CarPlay را در اوا، امسال با این 5 ویژگی عرضه می کند

در ژوئن 2022، اپل نسل بعدی CarPlay را پیش‌نمایش کرد و نوید یکپارچگی عمیق‌تر با عملکردهای خودرو مانند A/C و رادیو FM، پشتیب، از نمایشگرهای متعدد در داشبورد، گزینه‌های شخصی‌سازی و موارد دیگر را داد. اپل می گوید اولین وسایل نقلیه با پشتیب، از تجربه نسل بعدی CarPlay در اوا، سال 2023 با خودروسازان متعهد از جمله آکورا، آئودی و … معرفی خواهند شد.

هوم پاد جدید هنوز هم می تواند برخی از سطوح چوبی را لکه دار کند

هنگامی که هوم پاد اصلی در سال 2018 راه اندازی شد، مشخص شد که این اسپیکر می تواند حلقه های سفیدی را روی برخی از سطوح چوبی به جا بگذارد. اکنون، مارکز براونلی، یوتیوب‌بر معروف تأیید کرده است که این مشکل با هوم پاد جدید تا حدی کمتر وجود دارد. او در یک آزمایش کنار هم نشان داد که هوم پاد نسل دوم سفید یک حلقه سفید رنگ بر روی سطح چوبی که اسپیکر را روی آن قرار داده بود، باقی گذاشته است.

اپل توضیح می دهد که چرا HomePod دوباره عرضه شد، محدودیت Wi-Fi 4 و موارد دیگر

متیو کاستلو، معاون مهندسی سخت‌افزار اپل و آلیس چان، کارمند بازاریابی محصول، اخیراً در مصاحبه‌های گسترده درباره این اسپیکر هوشمند، با مجله مردان و TechCrunch درباره هوم پاد جدید نسل دوم صحبت ،د. اپل در مارس 2021 پس از گزارش‌های متعدد نشان داد که فروش این اسپیکر کم‌رنگ بوده، هوم پاد اصلی را متوقف کرد، اما چان به Men’s …