با شروع نسخه بتای iOS 16.4، آیفون یک منوی جدید «به‌روزرس،‌های بتا» در برنامه تنظیمات در بخش عمومی → به‌روزرس، نرم‌افزار دارد. این منو به اعضای برنامه توسعه‌دهنده اپل اجازه می‌دهد تا بتای توسعه‌دهنده iOS را مستقیماً در آیفون بدون نیاز به نصب نمایه پیکربندی از وب‌سایت برنامه‌نویس اپل فعال کنند.

ویژگی ویژگی Icon Mock iOS 17
منو فقط در صورتی ظاهر می شود که آیفون کاربر به همان Apple ID که برای ثبت نام در برنامه توسعه دهندگان اپل استفاده کرده بود وارد شود. در نسخه‌های آینده iOS، اپل می‌گوید این منو تنها راه فعال ، نسخه‌های بتا توسعه‌دهنده خواهد بود، زیرا پروفایل‌ها از کار خواهند افتاد.

این تغییر باعث می‌شود کاربران آیفونی که در برنامه توسعه‌دهنده اپل با هزینه 99 دلار در سال ثبت نام نکرده‌اند، نتوانند نسخه بتای توسعه‌دهنده iOS 17 را در ماه ژوئن در WWDC نصب کنند. تا به حال، هر ،ی می‌توانست با دانلود نمایه‌ها از وب‌سایت‌هایی مانند BetaProfiles.dev، نسخه‌های بتا توسعه‌دهنده iOS را به‌صورت رایگان نصب کند.

منوی به‌روزرس،‌های بتا iOS 16 4


اپل قبلاً در سال گذشته وب سایت هایی را که نمایه های بتای توسعه دهندگان را به اشتراک می گذارند سرکوب کرده است. BetaProfiles.com در ماه آگوست برای جلوگیری از “نبرد قانونی با اپل” بسته شد، در حالی که وکلای اپل اخطارهای حذف DMCA را برای بیش از دوجین توییت حاوی پیوند به IPSW.dev در توییتر ارائه ،د. BetaProfiles.dev فعال باقی می ماند و به نظر می رسد یک کپی کربنی از BetaProfiles.com باشد، اما مشخص نیست که آیا وب سایت نیز مالکیت مشابهی دارد یا خیر.

کاربران آیفون که نمی‌خواهند سالانه ۹۹ دلار برای برنامه توسعه‌دهنده اپل بپردازند، باید منتظر بتا عمومی iOS 17 باشند که احتمالاً در ماه جولای منتشر می‌شود. کاربران می توانند در عمومی اپل ثبت نام کنند برنامه نرم افزار بتا رایگان.

کاربران ممکن است همچنان بتوانند نسخه بتای توسعه دهنده iOS 17 را با استفاده از یک فایل IPSW به صورت رایگان نصب کنند، اما باید دید که آیا این یک گزینه خواهد بود یا خیر. سال‌ها پیش، اپل فقط اجازه می‌داد فایل‌های IPSW بتا روی دستگاه‌هایی که در حساب توسعه‌دهنده اپل ثبت شده‌اند نصب شوند و اپل می‌توانست این خط‌مشی سابق را مجدداً معرفی کند. حداقل، حذف پروفایل های پیکربندی، کار را در آینده خسته کننده تر می کند.

داستان های محبوب

ویژگی گواهینامه رانندگی آیفون به این 9 ایالت آمریکا می رسد

اپل به آرامی قابلیتی را ارائه کرده است که به ،نان ایالت های شرکت کننده در ایالات متحده اجازه می دهد گواهینامه رانندگی یا شناسه خود را به برنامه کیف پول آیفون و اپل واچ اضافه کنند و راهی راحت و بدون تماس برای نمایش مدارک هویت یا سن ارائه می دهد. این ویژگی تاکنون تنها در آریزونا، ک،ادو و مریلند راه‌اندازی شده است، اما اپل فهرستی از ایالات دیگر ایالات متحده را به اشتراک گذاشته است که متعهد به …

پورت USB-C آیفون 15 پرو در تصویر فاش شده نشان داده شد

با خط تولید آیفون 15، اپل در نظر دارد به جای پورت لایتنینگ از یک پورت USB-C استفاده کند تا از تغییرات نظارتی که در اروپا معرفی شده است پیروی کند. در حال حاضر شایعات زیادی در مورد پورت USB-C منتشر شده است، اما اولین نگاهی به شاسی واقعی آیفون 15 پرو با درگاه USB-C موجود امروز در اختیار MacRumors قرار گرفت و بعداً توسط افشاگر Unknownz21 در توییتر به اشتراک گذاشته شد. این…

آیفون 15 پرو دارای طراحی رادیکال بدون دکمه است

طبق گزارش‌های اخیر، مدل‌های امسال آیفون 15 پرو به لطف موتورهای Taptic اضافی در داخل دستگاه، از یک «طراحی بدون دکمه» کاملاً جدید بهره می‌برند. مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، اولین بار گزارش داد که دکمه های تنظیم صدا و پاور در دو مدل رده بالای آیفون امسال، از طراحی حالت جامد، مشابه دکمه هوم آیفون 7، جایگزین طراحی دکمه های مک،کی خواهند شد.