دسته‌ها
اخبار

اعتراض گوگل به قانون کانادا با مسدود کردن اخبار در نتایج جستجو


تصویری برای مقاله با ،وان گوگل نمی‌خواهد به وب‌سایت‌ها برای محتوا پرداخت کند، بنابراین اخبار را در کانادا مسدود می‌کند.

ع،: دیو چان (گتی ایماژ)

گوگل است ذیل تیاو فیسبوک playbook و تهدید به قطع دسترسی به اخبار در کانادا مگر اینکه قانونگذاران با قانون اساسی با هدف وادار ، شرکت های فناوری به ناشران برای محتوای آنها موافقت کنند.

این هفته، غول فناوری به طور موقت دسترسی به نتایج اخبار را محدود کرد تست ها حدود 4 درصد از کاربران به طور تصادفی انتخاب شده در کانادا را تحت تأثیر قرار می دهد. قطعی خبری جزئی خود تحمیلی گوگل خواهد شد پنج هفته طول می کشد و هر دو را تحت تأثیر قرار می دهد وب اسearch و ویژگی Discover در دستگاه های اندرویدی، مطابق با CBC. یکی از سخنگویان گوگل در ایمیلی که به Gizmodo ارسال شد، این آزمایش ها را تایید کرد.

سخنگو گفت: «ما به طور خلاصه در حال آزمایش پاسخ‌های احتمالی محصول به بیل C-18 هستیم که بر درصد بسیار کمی از کاربران کانادایی تأثیر می‌گذارد. ما هر ساله هزاران آزمایش را برای ارزیابی هرگونه تغییر احتمالی در جستجو انجام می دهیم.

حرکت ساینده می آید در پاسخ مستقیم به یک لایحه خبری آنلاین به نام C-18 در حال حاضر توسط نمایندگان پارلمان کانادا مورد بحث قرار می گیرد.

این لایحه که بهار گذشته ارائه شد نیاز گوگل، فیس بوک و سایر شرکت های اینترنتی به ناشران اخبار هنگام بازتولید محتوای خود پول پرداخت کنند. مدل سازی شده بر اساس مشابه قو،ن استرالیا، این لایحه شرکت هایی مانند Google را برای داوری ا،ام آور در صورت امتناع از پرداخت به ناشران باز می کند. حامیان این تلاش، مانند وزیر میراث کانادا، پابلو رودریگز، می گویند که این کار فراهم خواهد شد غرامت عادلانه به صنعت خبری که در حال حاضر «در بحران» است. از سوی دیگر، گوگل می‌گوید که این صورت‌حساب برابر است با «مالیات لینک

G/O Media ممکن است کمیسیون دریافت کند

چراغ کف هوشمند Govee

20% تخفیف

چراغ کف هوشمند Govee

روشنش کن
این لامپ هوشمند دارای 16 میلیون رنگ مختلف است، می‌تواند به دلخواه تغییر کند، با ال،ا کار می‌کند و حتی می‌تواند با موسیقی همگام‌سازی شود تا محیطی عالی ایجاد کند.

سخنگوی گوگل افزود: “ما در مورد نگر، خود در مورد اینکه C-18 بیش از حد گسترده است و اگر تغییر نکند، می تواند بر محصولاتی که کانادایی ها استفاده می کنند و هر روز به آنها اعتماد می کنند تأثیر بگذارد.” ما متعهد به حمایت از آینده ای پایدار برای اخبار در کانادا و ارائه راه حل هایی هستیم که لایحه C-18 را اصلاح می کند.

سابرینا ژرمیا، معاون رئیس‌جمهور کانادا و معاون رئیس‌جمهور گوگل، سال گذشته در یک پست وبلاگی موقعیت این شرکت را گسترش داد و ادعا کرد که این لایحه می‌تواند اساساً نحوه دسترسی کانادایی‌ها به اینترنت را تغییر دهد.

سابرینا ژرمیا، معاون رئیس‌جمهور و مدیر عامل کشور گوگل، معاون رئیس‌جمهور کانادا و مدیر عامل کشور، پس از اخبار مربوط به این لایحه در سال گذشته گفت: «قابلیت پیوند آزادانه بین وب‌سایت‌ها برای نحوه عملکرد اینترنت ضروری است. “کانادایی ها انتظار دارند که وقتی برای اطلاعات جستجو می کنند، به تمام محتوایی که اینترنت ارائه می دهد دسترسی داشته باشند. نیاز به پرداخت برای پیوندها خطر محدود ، دسترسی کانادایی ها به اطلاعاتی را که به آنها وابسته هستند، می کند.

این قانون می‌تواند میلیون‌ها ضرر به گوگل، یک شرکت تریلیون دلاری، داشته باشد. آ گزارش برآورد قیمت در پاییز گذشته که توسط دفتر بودجه پارلم، کانادا منتشر شد، ،ن زد که گوگل و فیس بوک سالانه حدود 329.2 دلار کانادا (یا تقریباً 242.99 دلار آمریکا) به ناشران اخبار پرداخت خواهند کرد. بر اساس این گزارش، این بودجه حدود 30 درصد از هزینه‌های سرمقاله ناشران را پوشش می‌دهد. درآمدهای جستجوی گوگل با چنگک انداختن 42.60 میلیارد دلار تنها در سه ماهه چهارم سال گذشته.

با این حال، به نظر می رسد قانونگذاران کانادایی هنوز آماده عقب نشینی نیستند. در یک بی،ه فرستاده شد به رو،مه وال استریتسخنگوی رودریگز گفت قانونگذاران کانادایی متعهد هستند که گوگل را برای ارائه شفافیت و پاسخگویی بیشتر تحت فشار قرار دهند.

پیروی از مدل فیس بوک

متا سال گذشته قدرت خود را خم کرد و به مقامات کانادایی هشدار داد که می تواند به اشتراک گذاری لینک های خبری را متوقف کند در کانادا (همانطور که یک سال قبل در استرالیا انجام شد) اگر C-18 همانطور که در حال حاضر نوشته شده بود تصویب شود. در یک پست وبلاگمتا گفت که این لایحه «ارتباط بین پلتفرم‌ها و ناشران اخبار را نادرست نشان می‌دهد» و به‌طور نادرست فرض می‌کند که متا به طور غیرمنصفانه از پشت سگ‌های خبری با حقوق ضعیف بهره می‌برد. علاوه بر این، این شرکت گفت که پست‌های مقالات خبری کمتر از 3 درصد از آنچه کاربران در فیدهای فیسبوک خود می‌بینند را تشکیل می‌دهند. با بیش از 2 میلیارد کاربر فعال روزانه با این حال، این رقم 3 درصد در سرتاسر جهان هنوز هم می تواند اخبار زیادی را به همراه داشته باشد.

تمام این شوخی‌های سیاسی گوگل و متا واقعاً توسط متا، که در آن زمان با نام فیس‌بوک شناخته می‌شد، امکان‌پذیر شد، و در سال 2021 بلوف استرالیا را به دلیل مخالفت با قو،ن مشابه که شرکت‌های فناوری را مجبور به پرداخت به ناشران اخبار می‌کرد، ممکن کرد. فیس‌بوک محکم بود و در نهایت به اشتراک‌گذاری اخبار در این کشور پایان داد و حدود 17 میلیون کاربر در تلاش بودند تا بفهمند چه اتفاقی افتاده است. جاش ف،برگ، ،انه دار استرالیایی متهم شرکت “امنیت عمومی در معرض خطر” در آن زمان با محدود ، دسترسی به اخبار در میان یک بیماری همه گیر. فیس بوک در نهایت دوره مع، پس از انعقاد توافق مطلوب تر با ،ت کانادا

هنوز تا حدودی نامشخص است که گوگل تا چه اندازه مایل است در کانادا مبارزه کند. مانند متا، گوگل قبلا تهدید کرد تا استرالیایی ها را از جست و جو قطع کند، اما هرگز به دنبال آن نرسید. مقامات کانادایی، حداقل در حال حاضر، به نظر می رسد مایل به ادامه مبارزه هستند. رودریگز، وزیر میراث کانادا در بی،ه‌ای گفت که از تصمیم گوگل برای پیروی از فیس‌بوک «ناامید» است، اما گفت که کانادایی‌ها «ترعیده نخواهند شد».

یکی از سخنگویان رودریگز، “تمام چیزی که ما از غول های فناوری می خواهیم انجام دهند این است که به خبرنگاران در هنگام استفاده از کار خود غرامت بدهند.” گفت رو،مه وال استریت. غول های فناوری باید شفاف تر و پاسخگوتر به کانادایی ها باشند.


منبع: https://gizmodo.com/google-search-block-news-ca،a-law-australia-facebook-1850150207