سال گذشته، اتحادیه اروپا قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن آیفون و بسیاری از دستگاه‌های دیگر با شارژ سیمی باید به پورت USB-C مجهز شوند تا در منطقه به فروش برسند. اپل تا 28 دسامبر 2024 فرصت دارد تا به این قانون پایبند باشد، اما انتظار می‌رود تغییر از لایتنینگ به USB-C در اوا، امسال در مدل‌های آیفون 15 اتفاق بیفتد.

ویژگی USB C Over Lightning
در ماه فوریه شایعه شد که اپل ممکن است در حال برنامه‌ریزی برای محدود ، سرعت شارژ و سایر عملکردهای کابل‌های USB-C باشد که تحت برنامه «ساخته شده برای آیفون» خود تأیید نشده‌اند. مانند پورت لایتنینگ در آیفون‌های موجود، یک تراشه کوچک در داخل درگاه USB-C در مدل‌های آیفون 15 صحت کابل USB-C متصل را تأیید می‌کند.

مینگ چی کو، تحلیلگر اپل در ماه مارس گفت: “من معتقدم اپل عملکرد شارژ سریع شارژرهای دارای گواهی MFi را برای آیفون 15 بهینه خواهد کرد.”

در پاسخ به این شایعه، کمیسر اتحادیه اروپا، تیری برتون، نامه‌ای به اپل ارسال کرده و به این شرکت هشدار داده است که محدودیت عملکرد کابل‌های USB-C مجاز نیست و از فروش آیفون‌ها در اتحادیه اروپا با اجرایی شدن این قانون جلوگیری می‌کند. رو،مه آلم، زمان. این نامه توسط آژانس مطبوعاتی آلمان DPA به دست آمده است و این گزارش می گوید که اتحادیه اروپا نیز طی جلسه ای در اواسط ماه مارس به اپل هشدار داده است.

با توجه به اینکه اپل تا پایان سال 2024 فرصت دارد تا به این قانون پایبند باشد، اپل همچنان می‌تواند با قرار دادن تراشه احراز هویت در درگاه USB-C در مدل‌های آیفون 15 در اوا، سال جاری به جلو حرکت کند. و با توجه به اینکه انتظار می‌رود مدل‌های آیفون 16 در سپتامبر 2024 عرضه شوند، حتی آن دستگاه‌ها نیز قبل از اجرایی شدن قانون در بازار خواهند بود.

در این گزارش آمده است که اتحادیه اروپا قصد دارد تا سه ماهه سوم سال جاری راهنمایی برای اطمینان از “تفسیر ی،ان” قانون منتشر کند.

شایان ذکر است که اپل به طور بالقوه عملکرد کابل‌های USB-C تایید نشده متصل به مدل‌های آیفون 15 را محدود می‌کند در حال حاضر تنها یک شایعه است، بنابراین باید دید که آیا این شرکت واقعاً با برنامه‌های ادعایی پیش می‌رود یا خیر. آیپدهای دارای پورت USB-C دارای تراشه احراز هویت برای این منظور نیستند.

(ممنون، مانفرد!)

داستان های محبوب

اپل به‌روزرس،‌های پاسخ امنیتی سریع را برای iOS 16.4.1 و macOS 13.3.1 منتشر کرد

اپل امروز به‌روزرس،‌های Rapid Security Response (RSR) را منتشر کرد که برای کاربران آیفون و آی‌پد که به‌روزرس، iOS 16.4.1 را دارند و کاربران Mac دارای macOS 13.3.1 در دسترس هستند. اینها اولین به‌روزرس،‌های عمومی RSR هستند که اپل تا به امروز منتشر کرده است. به‌روزرس،‌های Rapid Security Response 16.4.1 (a) و macOS 13.3.1 (a) برای ارائه اصلاحات امنیتی به کاربران iOS 16.4.1 و کاربران macOS 13.3.1 طراحی شده‌اند.

اپل سفت‌افزار جدیدی را برای AirPods Pro، AirPods و AirPods Max منتشر کرد

اپل امروز سفت‌افزار جدید 5E135 را برای AirPods 2، AirPods 3، AirPods Pro اصلی، AirPods Pro 2 و AirPods Max معرفی کرد که نسبت به فریم‌ور 5E133 که در ماه آوریل منتشر شد، بیشتر بود. اپل یادداشت‌های انتشار فوری را در مورد آنچه در به‌روزرس،‌های سیستم‌افزار تازه‌شده برای AirPods گنجانده شده است ارائه نمی‌کند، اما این شرکت یک سند پشتیب، را با انتشار حفظ می‌کند.

اپل سفت‌افزار شارژر MagSafe به‌روزرس، شده را منتشر کرد

اپل امروز سفت‌افزار جدیدی را منتشر کرد که برای شارژر MagSafe طراحی شده است که با آیفون 12 به بعد و آ،ین مدل‌های AirPods و Apple Watch سازگار است. سیستم عامل به روز شده نسخه 10M3761 است که نسبت به سیستم عامل قبلی 10M1821 افزایش یافته است. در برنامه تنظیمات، شماره نسخه متفاوتی نسبت به شماره میان‌افزار مشاهده می‌کنید که به‌روزرس، به‌،وان نسخه 258.0.0 نمایش داده می‌شود (سیستم‌افزار قبلی…

نزدیک به 1 میلیارد دلار توسط صاحبان کارت اپل چهار روز پس از راه اندازی حساب پس انداز سپرده شد

اپل در 17 آوریل اکانت Apple Card Savings را معرفی کرد و مشخص شد که محبوبیت بالایی در بین کاربران آیفون داشته است. طبق گزارش فوربس، حساب پس‌انداز جدید با بازدهی بالای اپل در چهار روز اول پس از راه‌اندازی تا 990 میلیون دلار سپرده داشته است. فوربس می‌گوید که با دو منبع ناشناس که از عملکرد حساب پس‌انداز اپل اطلاع داشتند، مدت کوتاهی پس از …

گورمن: اپل مک بوک ایر 15 اینچی را در WWDC معرفی می کند

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، اپل قصد دارد مک بوک ایر 15 اینچی شایعه شده را در WWDC معرفی کند. انتظار می رود این لپ تاپ در کنار iOS 17، macOS 14، watchOS 10، tvOS 17 و هدست AR/VR مورد انتظار اپل رونمایی شود. گورمن این برنامه ها را روز یکشنبه در خبرنامه خود فاش کرد: به ،وان بخشی از watchOS 10، این شرکت در حال برنامه ریزی برای بازگرداندن ویجت ها و تبدیل آنها به بخش مرکزی …

iOS 17 به زودی برای آیفون‌ها عرضه می‌شود و شایعه شده است که شامل این 8 ویژگی جدید می‌شود

انتظار می‌رود که اپل iOS 17 را در مراسم WWDC 2023 در تاریخ 5 ژوئن معرفی کند، ی،ی چیزی بیش از یک ماه دیگر. پیش از موعد، شایعات حاکی از آن است که این به روز رس، حداقل شامل هشت ویژگی و تغییرات جدید برای آیفون ها خواهد بود که در زیر به آن اشاره شده است. اولین نسخه بتا iOS 17 باید لحظاتی پس از سخنر، اصلی در دسترس اعضای برنامه توسعه دهندگان اپل قرار گیرد، در حالی که احتمالاً نسخه بتا عمومی در دسترس خواهد بود.

iOS 16.5 برای آیفون به زودی با دو ویژگی جدید

اپل در اوایل این هفته سومین بتای iOS 16.5 را در دسترس توسعه دهندگان و آزمایش کنندگان عمومی قرار داد. تاکنون تنها دو ویژگی و تغییر جدید برای آیفون کشف شده است، از جمله تب Sports در اپلیکیشن Apple News و امکان شروع ضبط صفحه با سیری. جزئیات بیشتر در مورد این تغییرات در زیر مشخص شده است. iOS 16.5 احتمالاً در ماه می به صورت عمومی منتشر خواهد شد و …