دسته‌ها
اخبار

آمازون Bedrock را معرفی کرد، یک سرویس ابری برای ایجاد متن و تصویر مبتنی بر هوش مصنوعی


آمازون در حال پیوستن به مبارزه مولد هوش مصنوعی است. Bedrock API جدید این شرکت برای خدمات وب آمازون (AWS) است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد از ابزارهای هوش مصنوعی که متن یا تصاویر تولید می کنند استفاده و سفارشی کنند. آن را به ،وان یک جایگزین مبتنی بر ابر و قابل تنظیم برای ChatGPT و DALL-E 2 OpenAI که برای مشاغل و توسعه دهندگان هدف قرار می گیرد، در نظر بگیرید.

مشتریان AWS می توانند از Bedrock برای نوشتن، ساخت ربات های چت، خلاصه ، متن، طبقه بندی تصاویر و موارد دیگر بر اساس درخواست های متنی استفاده کنند. این به کاربران خود امکان انتخاب مدل پایه آمازون تایتان (FM) و چندین مدل استارتاپ از جمله Anthropic’s Claude (رقیب ChatGPT تحت حمایت گوگل از کارکنان سابق OpenAI)، Jur،ic-2 AI21 (یک مدل زب، متخصص در اسپ،ایی، فرانسوی، آلم،، پرتغالی، ایتالیایی و هلندی) و Stable Diffusion (یک تولیدکننده تصویر منبع باز محبوب). علاوه بر این، ،ب‌وکارها و توسعه‌دهندگان می‌توانند نحوه عملکرد مدل‌ها را بر اساس ورودی سفارشی کنند – که آمازون می‌گوید برای آموزش مدل‌ها استفاده نخواهد شد. مطابق با CNBC. این باید (از لحاظ نظری) به یک نگر، حیاتی در مورد حریم خصوصی برای مشاغلی که داده‌های حساس را وارد می‌کنند، رسیدگی کند.

آمازون طیف وسیعی از مدل های AI را به ،وان راهی برای ارائه انعطاف پذیری به مشتریان می بیند. در توضیحات شرکت آمده است: «با تجربه بدون سرور Bedrock، می‌تو،د به سرعت شروع به کار کنید، FM‌ها را به‌طور خصوصی با داده‌های خود شخصی‌سازی کنید، و با استفاده از ابزارها و قابلیت‌های AWS که با آن‌ها آشنا هستید (از جمله ادغام با Amazon SageMaker) به راحتی آنها را در برنامه‌های خود ادغام و مستقر کنید. ویژگی‌های ML مانند آزمایش‌هایی برای آزمایش مدل‌های مختلف و خطوط لوله برای مدیریت FM‌های خود در مقیاس) بدون نیاز به مدیریت زیرساخت‌ها.»

اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، “ا،ر شرکت‌ها می‌خواهند از این مدل‌های زب، بزرگ استفاده کنند، اما مدل‌های واقعاً خوب، میلیاردها دلار برای آموزش و سال‌ها صرف می‌کنند و بیشتر شرکت‌ها نمی‌خواهند از آن عبور کنند.” گفت CNBC پنجشنبه. بنابراین کاری که آنها می‌خواهند انجام دهند این است که می‌خواهند از یک مدل بنیادی استفاده کنند که در حال حاضر بزرگ و عالی است و سپس توانایی سفارشی ، آن را برای اه، خود داشته باشند. و این همان چیزی است که بستر است.

آمازون می‌گوید C3.ai، Pegasystems، Accenture و Deloitte برخی از ،ب‌وکارهای اولیه هستند که برای آزمایش Bedrock آماده شدند. این شرکت هنوز قیمت مجموعه ابزار AWS را اعلام نکرده است و در حال حاضر دسترسی از طریق لیست انتظار را باز می کند. می تو،د بیشتر بخو،د و برای پذیرش در پروژه اقدام کنید سایت اینترنتی.

همه محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما، مستقل از شرکت مادر انتخاب می شوند. برخی از داستان های ما شامل پیوندهای وابسته است. اگر چیزی را از طریق یکی از این پیوندها ،یداری کنید، ممکن است کمیسیون وابسته را دریافت کنیم. تمامی قیمت ها در زمان انتشار صحیح می باشد.


منبع: https://www.engadget.com/amazon-introduces-bedrock-a-cloud-service-for-ai-generated-text-and-images-204556563.html?src=rss