دسته‌ها
اخبار

آمازون مجوز FCC را برای استقرار بیش از 3000 ماهواره پهن باند کسب کرد


آمازون طی پنج سال آینده 83 پرتاب برای ماهواره های پروژه کویپر رزرو کرده است.

آمازون طی پنج سال آینده 83 پرتاب برای ماهواره های پروژه کویپر رزرو کرده است.
تصویر: ال، وانگ (گتی ایماژ)

کمیسیون ارتباطات فدرال به شرکت تابعه آمازون Kuiper Systems برای استقرار مجموعه 3236 ماهواره پهن باند خود موافقت کرده است. این تاییدیه همراه با این هشدار است که آمازون باید ماهواره ها را هفت سال پس از استقرار بازنشسته کند و پرتاب ماهواره را به طور منظم به FCC گزارش دهید.

FCC تصویبکه در 8 فوریه صادر شد، به پروژه کویپر آمازون اجازه می‌دهد تا ماهواره‌های پهنای باند را تحت شرایط خاصی که توسط تنظیم کننده مشخص شده است آغاز کند. FCC ماهواره‌های Project Kuiper را به ،وان ماهواره‌های Project Kuiper شناسایی می‌کند خطرات برخورد باید کنترل از بین برود یا واحدها دچار نقص داخلی شوند. بر این اساس، پروژه کویپر باید گزارش های شش ماهه ای را در مورد تعداد ماهواره هایی که پرتاب می کند و همچنین سرعتی که در آن پرتاب می کند ارائه کند. ماهواره های قدیمی را بازنشسته می کند، در تلاش تنظیم کننده برای جلوگیری از سقوط با فضاپیماهای دیگر در مدار پایین زمین است.

این تایید همچنین مست،م آن است که پروژه کویپر ماهواره های موجود در صورت فلکی را در پایان ماموریت هفت ساله خود بازنشسته کند. این ا،ام توسط قانون 5 ساله FCC تقویت شده است در سپتامبر 2022 به تصویب رسید در تلاش برای کاهش ، های فضایی قانون 5 ساله مست،م آن است که ماهواره ها بیش از 5 سال پس از پایان ماموریت خود از مدار خارج شوند – بازه زم، بسیار کوتاه تری در مقایسه با 25 سال گذشته.

کویپر ISS را در برنامه‌های دفع پس از ماموریت خود شناسایی می‌کند، اما با توجه به عملیات مداوم و مداوم ایستگاه‌های فضایی قابل س،ت به طور کلی، مانند ایستگاه فضایی Tiangong، ما این مجوز را شرط می‌کنیم که چنین ایستگاه‌های فضایی در نظر گرفته شوند، به ،وان مثال، کویپر باید اطمینان حاصل کند که پیشران کافی برای ماهواره‌هایش در دسترس است تا به حفظ قابلیت‌های جلوگیری از برخورد و استفاده از سایر سوخت‌های باقی‌مانده برای پایین‌آوردن اوج به زیر هر ایستگاه فضایی قابل س،ت ادامه دهند.»

برای حذف ماهواره ها از مدار، پروژه کویپر قصد دارد حضیض ماهواره را تا ارتفاع 218 مایلی (350 کیلومتری) پایین بیاورد، جایی که اتمسفر متراکم تر باعث می شود فضاپیما در یک سال از مدار خارج شود. با توجه به شرایط جدید FCC، از هر پیشران باقیمانده برای پایین آوردن اوج ماهواره به نقطه ای کمتر از ایستگاه فضایی بین المللی یا هر ایستگاه فضایی دیگری استفاده می شود. حذف ماهواره ها از مدار در پایان عمرشان به کاهش احتمال برخورد با فضاپیماهای دیگر در مدار پایین زمین کمک می کند.

G/O Media ممکن است کمیسیون دریافت کند

سلامت پناهگاه امن

مشاوره اعتیاد

سلامت پناهگاه امن

قابل دسترس برای همه
Safe Haven نیازهای شما را با درمان منعطف و اختصاصی سوء مصرف مواد، به ویژه اعتیاد به مواد افیونی و الکل، اولویت بندی می کند.

آمازون تایید اولیه را از FCC دریافت کرد در سال 2020 برای استقرار ماهواره های غیرزمین ایستا به ،وان بخشی از پروژه کویپر، با برنامه ریزی برای پرتاب مجموعا 3236 ماهواره که در سه پوسته عمل می کنند، به منظور ارائه اینترنت پهن باند در اطراف جهان برای حمایت از شرکت به ،وان رقیبی برای استارلینک اسپیس ای، و شرکت ارتباطات بریت،ا صورت فلکی OneWeb.

در ماه دسامبرFCC مجوز پرتاب 7500 ماهواره از 29988 ماهواره Starlink مورد نظر خود را به SpaceX اعطا کرد و گفت که این ماهواره را تایید نکرده است. مبلغ کل به منظور «محافظت از سایر اپراتورهای ماهواره ای و زمینی در برابر تداخل مضر و حفظ یک محیط فضایی امن، ترویج رقابت و حفاظت از منابع طیف و مداری برای استفاده در آینده.

مجوز FCC مشخص می کند که آمازون باید نیمی از پروژه کویپر را راه اندازی کند تا سال 2026 راه اندازی شد، با پرتاب کل صورت فلکی تا سال 2029. آمازون بلافاصله درخواست Gizmodo برای اظهار نظر در مورد تاریخ های راه اندازی خاص پروژه Kuiper را پس نداد، اما گزارش های قبلی نشان می دهد که آمازون 83 پرتاب را رزرو کرد برای Project Kuiper از طریق Ariane،e، Blue Origin و United Launch Alliance طی پنج سال آینده.

بیشتر: ناسا طرح جدیدی برای کاوشگر ماه شکار آب مشکل دار در نظر می گیرد


منبع: https://gizmodo.com/amazon-scores-fcc-approval-to-deploy-over-3-000-broadba-1850094495